دانلود اپلیکیشن اندروید

امنیت پایدار لازمه تولید کتاب است/ رشد ۳۱ درصدی کتابخانه های فارس در دولت تدبیر و امید

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس دکتر عنایت‌الله رحیمی در مراسم گرامیداشت کتاب ، کتابدار و کتابخوانی افزود: امنیت جانی، شغلی، اقتصادی و به عبارتی امنیت ضامن فعالیت فرهنگوران است.

  • عنایت الله رحیمی استاندارفارس

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس دکتر عنایت‌الله رحیمی در مراسم گرامیداشت کتاب ، کتابدار و کتابخوانی افزود: امنیت جانی، شغلی، اقتصادی و به عبارتی امنیت ضامن فعالیت فرهنگوران است.
دکتر رحیمی با بیان اینکه نهادهایی برای ایجاد امنیت عمومی در جامعه تاسیس شده، تأکید کرد: در یک جامعه 80 میلیونی با همدلی و هم افزایی می‌توان امنیت پایدار ایجاد کرد.
وی با بیان اینکه توسعه‌یافتگی در همه جنبه‌ها رابطه نزدیک و همبستگی مستقیمی با کتابخوانی دارد، عنوان کرد: هر کجا مهد تولید اندیشه است می‌تواند از توسعه‌ یافتگی بیشتری برخوردار باشد و این توسعه‌یافتگی رفاه، آسایش و امنیت به ارمغان می‌آورد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه در تاریخ ما، کتابخانه‌های بزرگ و نویسندگان برجسته ای وجود دارند خاطرنشان کرد: باید ضمن شناخت گذشته، حال را تحلیل کنیم و برای آینده برنامه‌ ریزی کنیم تا حرکت در مسیر توسعه شتاب گیرد.
دکتر رحیمی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در زمینه کتاب و کتابخوانی، بسیار مولد و ارزشمند است، یادآور شد: اگر فردی با ساختن کتابخانه، تقویت اندیشمندان، توسعه چاپخانه‌ها و دیگر فعالیت‌های فرهنگی فعالیت می‌کند، نباید پنداشت که هزینه کرده است، بلکه این اقدامات سرمایه‌گذاری زاینده ای است و مردم در آینده از اثرات آن بهره‌مند خواهند شد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه سرانه کتابخوانی مطلوب نیست، گفت: در این زمینه باید اقدامات بهتری صورت گیرد همانگونه که اشخاص حقیقی و حقوقی با ساخت کتابخانه‌ها و ترویج کتاب و کتابخوانی تلاشهایی برای این منظور انجام داده‌اند.
رحیمی از اقدامات دولت تدبیر و امید نیز در حوزه توسعه کتابخانه‌ها و ترویج امر خواندن یاد کرد و گفت: از ابتدای این دولت تعداد کتابخانه‌های فارس رشدی بیش از ۳۱ درصد داشته است و هم‌اکنون ۲۴۰ باب کتابخانه در فارس وجود دارد.
وی ادامه داد: این در حالی است که این دولت از دلارهای نفتی به مراتب کمتر برخوردار بوده است و در شرایط دشوار اقتصادی به سر می‌برد.
استاندار فارس افزود: در زمینه افزایش تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی نیز از ابتدای دولت شاهد رشد بیش از 34درصدی بوده‌ایم و امروز 159 هزار نفر عضو کتابخانه‌های فارس هستند؛ همچنین توسعه زیربنایی کتابخانه‌ها نیز با رشد بیش از 16درصد نشان از توجه این دولت با وضعیت حاکم بر اقتصاد داشته است.
استاندار فارس با تأکید براینکه مسلمانان باید بیش از دیگر جوامع در مسیر ترویج کتاب و کتابخوانی قدم بردارند، گفت:  اینکه رسول اکرم (ص) با امر خواندن برانگیخته می‌شود، نشان از اهمیت امر مطالعه دارد.
استاندار فارس اعلام کرد: دو قطعه زمین برای احداث کتابخانه مرکزی فارس در نظر گرفته شده است و با برنامه‌ریزی های صورت‌گرفته به زودی کلنگ احداث آن بر زمین می‌خورد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top