دانلود اپلیکیشن اندروید

برگزاری کارگاه پیشگیری از جرم برای روابط عمومی‌های

در صورتی که مدیران روابط عمومی با وظایف و قوانین حقوقی آشنا باشند، از وقوع آسیب‌ها و مسائل جلوگیری می‌شود و راهنما و راهبر عمل می‌کنند تا اتفاق رخ ندهد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ در راستای پیشگری از رخدادن جرم، دادگستری استان فارس روز پنجشنبه کارگاهی را به این منظور با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و دبیر شورای اطلاع‌رسانی فارس، احمد رحمانیان، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس و مسئولان و کارشناسان روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی در سالن کنفرانس اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس برگزار شد.

صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در کارگاه آموزشی پیشگیری از جرائم رسانه‌ای که با حضور مدیران و کارشناسان روابط عمومی‌های استان فارس برگزار شده بود، گفت: معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس با توجه به اهمیت موضوع در تمام حوزه‌های مختلف موارد مرتبط با پیشگیری از جرائم را با برگزاری دوره‌های آموزشی تبیین و اطلاع‌رسانی کرده‌اند.

وی با اشاره به وظیفه مهم روابط عمومی‌ها در اطلاع‌رسانی، تبیین و هدایت افکار عمومی جامعه، خاطرنشان کرد: در صورتی که مدیران روابط عمومی با وظایف و قوانین حقوقی آشنا باشند، از وقوع آسیب‌ها و مسائل جلوگیری می‌شود و راهنما و راهبر عمل می‌کنند تا اتفاق رخ ندهد.

سهرابی همچنین افزود: روابط عمومی‌ها در مواردی که سازمان به دلیل بی‌اطلاعی از قوانین با مسایل و چالشی روبرو شود نیز می‌توانند با ارائه راهکارها به مدیر سازمان مجموعه را در حل و فصل مسایل یاری دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر اطلاع آحاد مختلف مردم و به ویژه مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی از قوانین و مقررات، گفت: روابط عمومی‌ها وظیفه خطیر اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی را در راستای رسالتی که به عهده دارند انجام می‌دهند و باید از قوانین مرتبط و به ویژه در حوزه رسانه مطلع و مسلط باشند.

سهرابی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با جرائم رسانه‌ای ویژه اصحاب رسانه و خبرنگاران استان، یادآور شد: این دوره آموزشی ویژه هنرمندان، انجمن‌های هنری و دیگر مجموعه های فرهنگی و هنری برگزاز خواهد شد.

وی همچنین از همکاری معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، اداره کل کتابخانه‌های عمومی و همچنین انجمن روابط عمومی استان فارس در برگزاری این کارگاه آموزشی قدردانی کرد.

احمد رحمانیان، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس هم گفت: امروز رسانه‌ها نقش بسزایی در پیشگیری از جرایم و ایجاد امنیت دارند تا آن جا که می‌توان گفت پیروز میدان‌های سیاسی، فرهنگی، عقیدتی، اقتصادی و ... در دنیای امروز کسانی هستند که می‌توانند از رسانه‌های بیشترین و بهترین بهره‌برداری را نمایند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس بیان داشت: باید در مسیری حرکت کنیم که سرمایه اجتماعی را افزایش دهیم.

در ادامه محسن رجایی‌نیا، معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس دادگاه مطبوعات استان فارس و فضل‌الله فروغی، استادیار دانشگاه شیراز و عضو هیئت منصفه دادگاه مطبوعات فارس به بیان موارد قانونی در زمینه مطبوعات و رسانه‌ها پرداختند و به پرسش‌های اصحاب رسانه پاسخ گفتند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top