دانلود اپلیکیشن اندروید

استفاده از فضای مجازی در امر ترویج نماز نیازمند تولید محتوای جذاب و اثر گذار است

معاون استاندار فارس بر لزوم بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی جهت ترویح اقامه نماز تاکید کرد و افزود: استفاده از این ظرفیت نیازمند تولید محتوای جذاب و اثر گذار است که باید با در نظر گرفتن تکنولوژی های روز دنیا تولید شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم‌پور در جلسه ستاد اقامه نماز استان ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت حضرت  فاطمه(س) و شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، عنوان کرد: شهید سلیمانی، سردار دل ها، الگوی اخلاص و عمل و شخصیتی است که در مبارزه با اشرار و داعش و تروریست ها از جان و مال و هستی خود برای آرامش و آسایش کشور گذشت.

وی به  مراسم تشییع میلیونی این شهید بزرگوار در شهرهای مختلف ایران و عراق اشاره کرد و این حضور باشکوه مردمی را نشان دهنده جایگاه سردار سپهبد قاسم سلیمانی در قلوب مردم دانست.

معاون استاندار فارس ترویج نماز را لازمه آرامش و سلامت جامعه،  زنده نگه داشتن قلب ها و دل ها، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و  تضمین آینده کشور و جامعه  دانست.

وی به تاکید خداوند متعال در قرآن کریم بر اهمیت فریضه نماز اشاره کرد و گفت: این اهمیت سبب شده رهبر معظم انقلاب نیز بر لزوم‌همکاری همه دستگاه ها و نهادها و اقشار در برپایی نماز تاکید کنند.

قاسم پور از دست اندرکاران و اعضا ستاد اقامه نماز خواست  با استفاده از شیوه‌های اثرگذار اهتمام به توسعه و ترویج نماز داشته باشند.

بهره مندی از نیروهای متعهد، کارآمد و علاقه مند در ادارات و سازمان‌ها، راه اندازی سازمان ها و تشکل های مردم نهاد و به کارگیری همه ظرفیت های استان در جهت‌توسعه و ترویج‌نماز از دیگر مواردی بود که معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس به آنها تاکید کرد.

قاسم‌پور بر لزوم بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی جهت ترویج اقامه نماز تاکید کرد و افزود: استفاده از این ظرفیت نیازمند تولید محتوای جذاب و اثر گذار است که باید با در نظر گرفتن تکنولوژی های روز دنیا تولید شود.

معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه سال حاری در حوزه نماز تمرکز بر محور نماز دانش آموزی است، از همه ادارات و سازمان ها خواست آموزش و پرورش را در زمینه هایی همچون تامین نمازخانه ، رفع مشکلات مشکلات مربوط به ائمه جماعات در نمازخانه های مدارس و... یاری کنند.

وی بیان کرد: امسال اداره هایی به عنوان  برتر در حوزه نماز انتخاب می‌شوند که علاوه بر وظایفی  همچون اجرای توافق نامه و تفاهم نامه ها اسناد و تکالیف و بالادستی اقدام خاص و ویژه‌ای با گستره استانی در راستای ترویج  نماز انجام بدهد.
قاسم پور همچنین بر لزوم حل و فصل مشکلات مسجد دشت ارژن تا نوروز برای استفاده مسافران و گردشگران تاکید کرد.
وی اظهار کرد مدیران دستگاه های اجرایی  زمان برگزاری جلسات را به گونه ای تنظیم کنند که تداخلی با ساعت اقامه نماز نداشته باشد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس  تاکید کرد: هر گونه اطلاعاتی در خصوص وجود کاستی یا مشکل در نمازخوانه ها و مساجد سطح استان باید  اطلاع رسانی شود  تا اقدامات و برنامه ریزی های لازم برای رفع آن انجام گیرد.
وی همچنین عنوان کرد: برگزاری نماز در کنار فعالیت های ورزشی باید در سالن ها و زمین های ورزش مورد توجه قرار گیرد.
در این جلسه همچنین ضمن قدردانی از دست اندرکاران اجلاس نماز در شیراز از برگزیدگان و صاحبان آثار علمی برتر در اجلاس سراسری نماز که در گرگان برگزار شد نیز تجلیل شد

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top