دانلود اپلیکیشن اندروید

رشد شاخص های کتاب و کتابخوانی در استان فارس نشان دهنده اهتمام دولت به این امر است

استاندار فارس با اشاره به اینکه تعداد کتابخانه های استان ۱۸۳ بوده و هم اکنون به ۲۴۰ کتابخانه عمومی رسیده است. این پیشرفت ۳۱.۵ درصدی را در کنار رشد ۳۴.۶۷ درصدی جذب عضو در کتابخانه های عمومی استان ، رشد ۳۶ درصد میزان کتاب و رشد ۱۷ درصدی زیربناها در این حوزه را نشان دهنده اهتمام دولت در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان فارس ضمن تقدیر از تلاش های همه افرادی که در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخانی تلاش کرده اند ، ساخت کتابخانه مرکزی شیراز را دارای اولویت دانست و عنوان کرد: زمین در نظر گرفته شده برای احداث این کتابخانه  از دستور کار خارج شده و زمینی با موقعیتی بهتر به این امر اختصاص داده شده است.
وی با تاکید بر اینکه وجود کتابخانه مرکزی در بافت تاریخی و فرهنگی با این بافت تناسب و همخوانی  دارد، بیان کرد: بی شک  محل احداث کتابخانه مرکزی شیراز باید از دسترسی مناسب برخوردار باشد.
دکتر رحیمی همچنین عنوان کرد: به رغم تنگناهای مالی موجود بخش هایی از تعهدات دولتی در راستای تامین اعتبارات مربوط به کتابخانه ها انجام شده و بخش هایی در حال تامین است.
استاندار فارس با بیان اینکه هم اکنون 37 پروژه عمرانی در حوزه کتابخانه در دست اجرا است از اتمام 5 پروژه تا پایان سال خبر داد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه تعداد کتابخانه های استان 183 بوده و هم اکنون به 240 کتابخانه عمومی رسیده است این پیشرفت 31.5 درصدی را در کنار رشد 34.67 درصدی جذب عضو در کتابخانه های عمومی استان ، رشد 36 درصد میزان کتاب و رشد 17 درصدی زیربناها در این حوزه را نشان دهنده اهتمام دولت در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برشمرد.
استاندار فارس همچنین از دفتر فنی استانداری ، شوراهای شهر و شهرداری های سرارسر استان خواست در پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداری ها اهتمام ویژه داشته باشند.
دکتر رحیمی با اشاره  به رشد جمعیت ، مهاجر پذیری و جمعیت جوان شهر جدید صدرا بر لزوم توسعه فضاهای کتابخانه ای در این شهر تاکید کرد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top