دانلود اپلیکیشن اندروید

شرط خلق هر اثر هنری دلبستگی و عشق است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آئین پایانی شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوانان ایران، سروناز گفت: آثار هنری فقط با انگیزه شرکت در جشنواره خلق نمی شوند و شرط نخست انتخاب و خلق هر اثر هنری دلبستگی و عشق است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، صابر سهرابی شامگاه یکشنبه در آئین پایانی شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوانان ایران، سروناز با بیان اینکه این جشنواره بعد از ۲۲ سال با همت و پشتیبانی انجمن سینمای جوانان ایران در شیراز برگزار شده است، گفت: نگارش متن و فیلم مکمل هم است؛ اما هریک جهان و هویت خاص خود را در بیان تجربه هنرمند دارد.

وی افزود: هنر در هر قالب و حوزه‌ای ارجمند و ارزشمند است و آنگاه که از اندیشه بکر جوان برمی‌خیزد، حلاوت و شیرینی دیگری می‌یابد، گرچه در جشنواره‌ها آثار هنری را در حال رقابت می‌بینیم، آنچه مسلم است هیچ اثر هنری با انگیزه شرکت در جشنواره خلق نشده است.

دبیر جشنواره سروناز با بیان اینکه شرط نخست انتخاب و خلق هر اثر هنری دلبستگی و عشق است، افزود: فراخوان شصت و سومین جشنواره سینمای جوانان (سروناز) در مردادماه ۱۳۹۷ منتشر گردید که با استقبال چشمگیر هنرمندان و جوانان مواجه شد.

شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه (سروناز) و جشنواره سینما و ادبیات پس از ۲۲ سال از پنجشنبه سوم بهمن ۹۸ در شیراز آغاز که این جشنواره در سه بخش فیلم، فیلمنامه و عکس برپا شد و بیش از ۱۵۰ سینماگر جوان میهمان شیرازی‌ها بودند.

از ابتدای آغاز به کار جشنواره سروناز ۴۲۲ فیلم داستانی، ۱۰۹ مستند، ۵۱ پویانمایی و اثر ۷۹ تجربی در بخش فیلم کوتاه به جشنواره رسید؛ همچنین در حوزه فیلمنامه ۴۴۰ اثر آزاد و ۱۵۰ اثر اقتباسی و در حوزه عکس نیز ۱۱۹۲ تک عکس و ۳۸۵ قطعه در قالب مجموعه عکس به دبیرخانه ارسال شد.

از این تعداد در بخش فیلم کوتاه ۹۳ اثر داستانی، ۴۶ مستند، ۱۹ پویانمایی و ۸ اثر تجربی، در بخش سینما ادبیات ۱۲ اثر، در بخش فیلمنامه ۹ اثر آزاد و ۱۵ اثر اقتباسی و در بخش عکس نیز ۳۴ تک‌عکس و چهار مجموعه عکس به بخش نهایی راه یافتند.

فیلم‌ها در ۱۴ سانس بر روی پرده‌ای رفت؛ ۱۲ سانس مربوط به جشنواره منطقه‌ای و دو سانس نیز مربوط به جشنواره سینما و ادبیات بود که در پایان هر روز نیز جلسه نقد و بررسی با حضور فیلمسازان اجرا شد.

نمایندگانی از استان‌های فارس، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، هرمزگان، اصفهان، قم، مرکزی و البرز در این جشنواره حضور داشتند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top