دانلود اپلیکیشن اندروید

آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در ۳۵ نقطه فارس برگزار شد/ نتایج 48 ساعت آینده در www.quranedu.ir

همزمان با سراسر کشور، هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در ۳۵ حوزه امتحانی استان فارس برگزار شد و صابر سهرابی دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس در گفتگو با خبرگزاری ایکنا اعلام داشت: نتایج این آزمون در سال جاری ظرف ۴۸ ساعت آینده و از طریق سایت www.quranedu.ir اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، همانگونه که صابر سهرابی می گوید: همزمان با سراسر کشور، هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم امروز، ۱۱ بهمن‌ماه در شهرستان‌های استان فارس برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در حاشیه این آزمون گفت: این آزمون در ۳۵ حوزه امتحانی در استان فارس برگزار شد که از این تعداد ۳ حوزه مربوط به شیراز، ۲ حوزه مربوط به شهرستان استهبان و مابقی مربوط به سایر شهرستان‌های استان فارس هستند.

وی یادآور شد: این آزمون در سال جاری در ۴ گروه امتحانی و ۱۵ رشته شامل گروه مفاهیم و ترجمه قرآن، گروه معارف اهل بیت(ع) گروه حفظ قرآن و گروه آموزش‌های الکترونیک برگزار شد.

سهرابی ادامه داد: گروه مفاهیم و ترجمه قرآن شامل رشته‌های تفسیر سوره بقره از کتاب تفسیر نمونه و ترجمه و درک معانی سوره بقره از مصحف شریف با ترجمه‌های متداول است و گروه معارف اهل بیت(ع) نیز شامل حفظ و ترجمه نهج‌البلاغه از ۵۰ حکمت اول نهج‌البلاغه و خطبه ۱۹۳ و حفظ و ترجمه صحیفه سجادیه و نیایش‌های امام سجاد(ع) از ۱۰ دعای اول صحیفه سجادیه و مناجات خمس عشر بوده و گروه حفظ هم شامل ۹ رشته حفظ جزء ۳۰، جزء اول، سوره بقره، ۵ جزء اول، ۱۰ جزء اول، ۱۵ جزء اول، ۲۰ جزء اول، ۲۵ جزء اول و حفظ کل از مصحف شریف است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اضافه کرد: دو رشته سبک زندگی و سیره معصومین ۱ و ۲ در سامانه مجازی نورالمجتبی و روخوانی قرآن کریم در سامانه مجازی حامیم به‌صورت الکترونیکی در ماه گذشته برگزار شدند.

وی در پایان یادآور شد: نتایج این آزمون در سال جاری ظرف ۴۸ ساعت آینده و از طریق سایت www.quranedu.ir اعلام عمومی خواهد شد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top