دانلود اپلیکیشن اندروید

مدیرکل کتابخانه های فارس: آغاز بازسازی کتابخانه شهید دستغیب شیراز

روح الله منوچهری از آغاز عملیات اجرایی بازسازی کتابخانه شهید آیت‌الله دستغیب، یکی از قدیمی و بزرگترین کتابخانه شیراز، به مناسبت دهه فجر خبر داد.


روح‌الله منوچهری سه‌شنبه 15 بهمن در جمع خبرنگاران ضمن تبریک چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به انتخاب پیمانکار پروژه بازسازی کتابخانه شهید دستغیب شیراز اشاره و اضافه کرد که جزئیات کار بازسازی این مکان چهارشنبه هفته آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه کتابخانه شهید دستغیب شیراز یکی از مکان‌های مهم در تاریخ فرهنگی این شهر محسوب می‌شود، اهمیت جنبه معنوی کار را یادآور شد و گفت: برآوردهای اولیه هزینه بازسازی این کتابخانه را 30 میلیارد ریال نشان داده است.

منوجهری ابراز امیدواری کرد که عملیات بازسازی این کتابخانه در سریعترین زمان ممکن انجام شده و این مکان به چرخه ارائه خدمت بازگردد و گفت: کتابخانه عمومی زکریایی رازی روستای بابایی اقلید با 850 میلیون ریال اعتبار و طی 4 ماه انجام شده و با تجهیز آن، به مناسبت دهه فجر بازگشایی می‌شود.

اجرای دومین مرحله طرح سفیر کتاب در فارس

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با اشاره به اینکه مرحله دوم طرح سفیر کتاب نیز به مناسبت دهه فجر آغاز می‌شود، گفت: این مرحله روز پنجشنبه 17 بهمن و با همکاری معاونت سواد آموزی فارس و سفیران کتاب اجرا می‌شود.

منوچهری نشست «رونمایی کتاب» را برنامه دیگر این مجموعه در دهه مبارک فجر برشمرد و عنوان کرد: آیین نقد و رونمایی کتاب «بهمن 65» اثر سندی مومنی امروز (سه شنبه 15 بهمن) با حضور نویسنده و دوستداران کتاب به میزبانی سالن کتابدار اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس برگزار خواهد شد.

اجرای 500 ویژه برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان فارس

او با اشاره به برنامه ریزی کتابخانه های عمومی فارس برای گرامیداشت ایام فجر انقلاب اسلامی، از اجرای برنامه‌های فرهنگی به شکل یکپارچه در 241 کتابخانه استان و با موضوع انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) خبر داد.

منوچهری به اجرای بیش از پانصد ویژه برنامه توسط کتابخانه‌های عمومی فارس به مناسبت دهه فجر اشاره و خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها شامل جمع خوانی، قصه گویی، نقد و رونمایی، معرفی کتاب، نمایشگاه عکس، کتاب، نشست کتابخوان کتابخانه ای، مدرسه ای و تخصصی، بازدید مدارس، زنگ انقلاب، روایتگری انقلاب، آذین بندی کتابخانه ها، جشن انقلاب ویژه  کودکان، دیدار با خانواده های شهدای انقلاب، غبارروبی مزار شهدای انقلاب، مسابقه نقاشی، روزنامه دیواری، خاطره نویسی، مسابقه مشاعره و ... است.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top