دانلود اپلیکیشن اندروید

افتتاح فرهنگسرای استاد محمد بهمن بیگی با حضور استاندار فارس

 

ارتقا سرمایه های اجتماعی و اعتماد عمومی از اهداف فعالیت ها در فرهنگسرای استاد بهمن بیگی باشد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در آیین افتتاح فرهنگسرای استاد محمد بهمن بیگی ضمن تقدیر از حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن با بیان اینکه به آشنایی نزدیک خود با ایلات و عشایر مفتخر است، صفا و صمیمیت و شجاعت و بلند نظری را از صفات برجسته این قشر ارزشمند برشمرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با ابراز خرسندی از احداث این فرهنگسرا، اظهار کرد: امیدواریم راه اندازی این ساختمان منجر به فعالیت‌های با ارزش و پر محتوا و گسترش این فعالیت ها باشد.
استاندار فارس با اشاره به اهداف ساخت فرهنگسرای استاد بهمن بیگی، ترویج فرهنگ شهروندی را از برجسته ترین اهداف مذکور دانست و افزود: بی تردید ترویج فرهنگ‌شهروندی گامی موثر در جهت بهتر زیستن  خواهد بود.
دکتر رحیمی با بیان اینکه  ارتقاء سرمایه های اجتماعی و اعتماد عمومی از نیازهای امروز کشور است، عنوان کرد: فرهنگسرای بهمن بیگی میتواند مکانی برای تقویت یا تربیت سرمایه های اجتماعی باشد.
وی خاطرنشان کرد: استاد بهمن بیگی خود سرمایه فرهنگی و اجتماعی و علمی کشور  بود و امروز دانش اموختگان مکتبش سرمایه های علمی و فرهنگی و اجتماعی هستند.
نماینده عالی دولت در استان فارس حمایت از گروه های جوان و راهنمایی آنها برای آموختن پیشه ها و هنرها و فعالیت های اجتماعی را از دیگر اهداف راه اندازی چنین فرهنگسراهایی مطرح کرد و در ادامه گفت:  
غنی سازی اوقات فراغت فرزندان این شهر و منطقه ،ارتقا مهارت اجتماعی ، آماده سازی برای زیست بهتر شهروندان نیز بی تردید مدنظر سازندگان این فرهنگسرا بوده است.
استاندار فارس همچنین اعلام کرد اداره کل فرهنگ و ارشاد و  امور کتابخانه های‌عمومی استان آماده تجهیز  و همکاری با معاونت فرهنگی شهرداری برای رونق فعالیت های فرهنگسرای بهمن بیگی هستند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top