دانلود اپلیکیشن اندروید

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس: کتابخانه تخصصی مادر در شیراز ایجاد می‌شود.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از برنامه ریزی برای ایجااد کتابخانه تخصصی مادر با هدف ارتقا سطح مطالعه بین مادران و کمک گرفتن از این عنصر تاثیرگذار در نهادخانواده و جامعه برای رشد کمی و کیفی آمار کتابخوانی، خبر داد.

 

روح‌الله منوچهری شنبه ۲۶ بهمن در نشست تخصصی کتابخوان با عنوان مهربانو، که به مناسبت میلاد باسعادت حضر صدیقه طاهره، فاطمه زهرا(س) در شیراز برگزار شد، گفت: با هدف برنامه ریزی هدفمند در حوزه کتابخوانی زنان، تفاهم نامه‌ای بین کتابخانه‌های عمومی و بنیاد بین المللی مادر منعقد شده و براساس همین تفاهم نامه کتابخانه تخصصی «مادر» در شهر شیراز ایجاد خواهد شد.

او با بیان اینکه مادر، نقشی بی بدیل و بسیار عمیق در شکل‌گیری شخصیت افراد دارد و باید از توانمندی‌های مادران برای ترویج مطالعه بهره برد، برنامه ریزی در حوزه کتابخوانی مادر و کودک را از اولویت های اداره کل کتابخانه‌های فارس دانست و گفت: سال گذشته سمینار زن کتاب سواد زندگی با موضوع بررسی نقش و جایگاه مادران در ترویج کتابخوانی با حضور ۲۵ استاد دانشگاه و فعالان حوزه ادبیات و زنان، برگزار و راهکارهای ترویج کتابخوانی در حوزه زنان بحث و بررسی شد که یک کتاب از مجموعه مقالات ارائه شده حاصل آن بود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس نیز گفت: حضور موثر اجتماعی و در جامعه بودن، همسرداری، فرزند پروری شایسته و اخلاق مداری ویژگی های حضرت فاطمه است که باید الگوی تمامی زنان جامعه باشد. اگر ما نتوانیم فاطمه(س) را آنچنان که شایسته است به جامعه بشناسانیم، به بیراه  رفته ایم.

زهرا افتخاری گفت: لذت بردن، یاد گرفتن و قصد تصمیم گرفتن، سه هدف اصلی کتابخوانی است که خوشبختانه مادران و بانوان ما در این سه هدف خوش درخشیدند. تحقیقات جدید نشان داده که اخیرا میزان گرایش بانوان به کتابخوانی بیشتر از مردان است.

 در این نشست کتابخوانی، پنج کتاب توسط بانوان شرکت کننده معرفی شد.

مریم اقلیمی، کتاب «جاناتان مرغ دریایی»، سودابه رضایی، کتاب «شوهر آهو خانم»، ساجده تقی زادگان، کتاب «چهل نامه کوتاه به همسرم»، زهرا آجری، کتاب «خاطر نازک گل» و سارا رضایی، کتاب «از دو که حرف می زنم، از چه حرف می زنم» را معرفی کردند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top