دانلود اپلیکیشن اندروید

قدردانی استاندار فارس از نقش‌آفرینی موثر ایرنا در مهار کرونا


استاندار فارس در نامه‌ای به مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی، از تلاش‌های همکاران مرکز شیراز در زمینه اطلاع‌رسانی و نقش‌آفرینی موثر در مهار کرونا قدردانی کرد.
 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در این نامه خطاب به دکتر سید ضیاء هاشمی با بیان‌ این که تلاش و همکاری ایرنا که به رسالت خود در مهار بحران کرونا عمل کرد، شایسته ارج‌گذاری است، نوشته است:‌ صمیمانه سپاسگزار بذل محبت حضرتعالی و همکاران گرامی و تلاش‌های مستمر همکاران عزیز شما در نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی استان فارس هستم و برای این عزیزان پرتلاش و تمام بزرگوارانی که با ستاد استانی کرونا همکاری نمودند، سلامت و توفیق را از خداوند منان، مسالت می‌نمایم.
استاندار فارس در این نامه خطاب به مدیرعامل ایرنا افزوده است:‌ بذل لطف حضرتعالی، همکاران گرامی و فعالان عرصه‌های فرهنگ، هنر و رسانه در خصوص اطلاع‌رسانی در بحث مدیریت مبارزه با کرونا باعث آگاهی‌بخشی در بین مردم و دلگرمی مسئولان است.
در این نامه آمده است:‌ اگرچه در ابتدا در خصوص دامنه شیوع کرونا، پیش‌بینی‌ها و زنگ‌خطرها، بسیار قابل تامل بود ولی با الطاف الهی و همکاری تمام دست‌اندرکاران تلاشگر، توفیقات قابل تقدیری رقم زده شد.
استاندار فارس افزوده است: با اتخاذ تدابیر و اقدامات پیشگیرانه به موقع و همکاری مردم در اجرای موفق طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، استان فارس در مقایسه با کشور از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار شد.
وی ادامه داد:‌ اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه عموما به رسالت آگاهی بخشی و امیدآفرینی خود عمل کردند و در همراهی با مردم و مسئولان، به خوبی پیام رسانی و روشنگری نمودند.
پیش از این‌، دکتر سید ضیاء هاشمی مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در نامه‌ای خطاب به استاندار فارس، ضمن اشاره به تلاش مدیران، خبرنگاران، عکاسان و گزارشگران ایرنا در زمینه انعکاس مناسب و وسیع اقدامات و فعالیت‌های مدیریتی، اجتماعی، بهداشتی و درمانی در کنار سربازان خط مقدم مبارزه با ویروس ویرانگر کرونا،‌ بر آمادگی کامل ایرنا برای ادامه این مسیر تا رسیدن به نتیجه مطلوب تاکید کرده بود.
در بخش دیگری از این نامه آمده بود:‌ در این روزها که ایران اسلامی و جهان درگیر بحران کرونا است، بی‌تردید عزم ملی،‌همبستگی، همراهی و همدلی مردم و مسئولان رمز موفقیت در مبارزه با این بحران خواهد بود.
نامه مدیرعامل ایرنا خطاب به استاندار فارس می‌افزاید: اینک بر خود می‌بالیم که افرادی دلسوز و نیکوسرشت با توکل بر خدا و به پشتوانه توانایی و دانایی در اندیشه تامین سلامت هم‌میهنان، توان خویش را به کار گرفته‌اند و با سعه صدر، حسن خلق، همت و حمیت والا در میدان مبارزه با این بیماری مجدانه تلاش می‌کنند.
هاشمی در این نامه خطاب به رحیمی افزوده است:‌ از زحمات و تلاش‌های ارزنده شما و همکاران محترمتان که در این روزهای سخت با مسئولیت‌پذیری تاریخی و اتخاذ سیاست‌های دقیق در اجرای برنامه‌های بهداشتی و پیشگیرانه از هیچ تلاشی برای مقابله با این بیماری دریغ نکرده‌اید، تشکر و قدردانی می‌کنم و امیدوارم در پرتو عنایات خداوند متعال و در سایه همدلی و همبستگی هرچه زودتر بر این بلای کم‌سابقه فائق شوید.
خبرگزاری جمهوری اسلامی استان فارس از آغاز شیوع کرونا در کشور تاکنون، افزون بر ۶۰۰ خبر، مصاحبه، گزارش خبری و تصویری با مضمون تلاش‌ها برای قطع زنجیره شیوع کرونا منتشر کرده است.
ایرنا در استان فارس ضمن ارتباط تنگاتنگ با مسئولان و دست‌اندرکاران ستاد استانی مقابله با کرونا کوشید پل ارتباطی و دوسویه بین مردم و مسئولان را برقرار کند. این رسانه در استان فارس ضمن انعکاس آخرین تلاش‌ها و تمهیدات مسئولان برای مهار کرونا از جمله اجرای طرح‌های فاصله‌گذاری اجتماعی و فاصله‌گذاری هوشمند، درخواست‌ها و مشکلات مردم از جمله دشواری‌ها در تامین ماسک و مواد بهداشتی مورد نیاز در مقابله با کرونا را به اطلاع مسئولان ذیربط رساند.
در هنگامه بحران کرونا و به ابتکار ایرنا، پویش اجتماعی سهم من در مهار کرونا شکل گرفت که ایرنا استان فارس نیز به انعکاس تلاش‌ها و ابتکارهای مردم و مسئولان استان پرداخت، در این میان، گستره مختلفی از تلاش‌ها از جمله تغییر خط تولید کارخانه‌ها به خط تولید ماسک و مواد ضدعفونی و نیز تبدیل حرم حضرت شاهچراغ (ع) و برخی مساجد و مکان‌های عام‌المنفعه و خصوصی به کارگاه تولید ماسک در خروجی ایرنا فارس بازتاب یافت و البته در این میان، دعوت اهالی فرهنگ و ورزش از مردم برای ماندن در خانه به عنوان راهکار قطع شیوع زنجیره کرونا برجسته بود.
در هنگامه شیوع کرونا، شایعه‌پراکنان با طرح موضوعاتی در شبکه‌های اجتماعی سعی در اختلال در بازار به ویژه بازار میوه و عرضه سوخت داشتند که ایرنا کوشید با رصد فضای مجازی، مخاطبان خود در استان فارس را از واقعیت‌ها مطلع و در این زمینه روشنگری کند.
قدردانی از خدمات و زحمات سربازان خط مقدم مبارزه با کرونا در حوزه سلامت و درمان با انتشار اخبار و گزارش‌هایی از دشواری‌های فراروی پرستاران و پزشکان و بیان خاطرات و تلخ و شیرین‌های خدمت در عرصه مقابله با کرونا توسط ایرنا دنبال شد و خبرنگاران ایرنا، دغدغه‌ها و نگرانی‌های متخصصان سلامت درباره احتمال بحران جدی را با مردم در میان گذاشتند که بنا بر اعلام مسئولان استان فارس،‌با همکاری مردم، این استان وضعیت مناسب‌تری از نظر شیوع کرونا در مقطع کنونی دارد.
اگر در نوروز ۹۸ ، میهمان نوازی و نوع‌دوستی مردم شیراز در یاری سیل‌زدگان دروازه قرآن و محله سعدی و … زبانزد خاص و عام شد، آنها در نوروز ۹۹ جلوه‌هایی از همدلی را در قطع زنجیره کرونا خلق کردند که در گزارش‌ها و خبرهای مختلفی در خروجی استانی ایرنا ویژه فارس، این جلوه‌های همدلانه و مومنانه بازتاب یافت.
حضور نیروهای مسلح کشور در کنار مردم و سربازان خط مقدم سلامت، در قالب برپایی نقاهتگاه و برگزاری رزمایش‌ها نیز بخش دیگری از اخبار ایرنا فارس در این ایام را تشکیل می‌داد.
خبرنگاران ایرنا در شیراز از مشکلات فراروی اقشار مختلف ناشی از محدودیت‌های درنظرگرفته شده برای پیشگیری از کرونا غافل نشد و ضمن اطلاع‌رسانی و واکاوی راهکار برای این مشکلات، اقشار آسیب‌پذیر همچون کودکان خیابانی، زباله‌گردها و … را نیز مورد توجه قرار داد و اقدامات مسئولان و نیازهای این اقشار را گزارش داد.
تجربه آموزش دانشگاهی و مدرسه‌ای در دوران کرونا و نیز چالش‌های مطبوعات در گذر از کرونا از دیگر عناوین درخور توجه در مطالب و گزارش‌های ایرنا فارس است.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top