دانلود اپلیکیشن اندروید

پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با انتشار پیامی به مناسبت بیست و هفتم اردیبهشت، روز ارتباطات و روابط عمومی، این روز را گرامی داشته و از خدمات فعالان این عرصه قدردانی کرد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با انتشار پیامی به این مناسبت، ضمن برشمردن جایگاه رسانه در دنیای امروز به واسطه تلاش دست اندرکاران حوزه علوم ارتباطات و روابط عمومی، خدمت در روابط عمومی سلامت را دارای مسوولیتی دوچندان خواند.

در متن این پیام آمده است:

آنچه ما را به نحو گسترده ای با دنیای امروز پیوند داده و تمامی آحاد بشر را همچون حلقه هایی از زنجیره انسانی به هم مرتبط ساخته، به نحوی که خود را در دهکده ای جهانی متصور می شویم، قدرت نوظهوری به نام رسانه است که بیش از هر عنصری، بر زندگی بشر امروزی چیره گشته است.

اما قدرت رسانه در دنیای کنونی و نقش و جایگاه کارآمدی که در پیشبرد اهداف توسعه جوامع ایفا می کند، مرهون درهم آمیختن هوشمندانه دانش، همت و هنر فعالان این عرصه است که توانسته اند با گسترش علم ارتباطات در عرصه های مهم اجتماعی، آن را به دانشی اگرچه نوظهور، اما قدرتمند و متعالی ارتقا بخشند.

دست اندرکاران عرصه علوم ارتباطات و روابط عمومی که با تعریف این دانش به عنوان هنر هشتم، ما را بیش از همیشه به تحولات دنیا پیوند می دهند و با طرح دغدغه های اجتماعی، موتور محرکه جوامع به سمت پیشرفت و توسعه هستند.

و در این میان باید گفت خدمت در روابط عمومی حوزه سلامت، مسوولیتی دوچندان است که در کنار ضرورت اِشراف بر مسایل این عرصه و مجهز بودن به دانش گسترده، نیازمند حس دغدغه مندی نسبت به رسالت ارزشمند سلامت مردم است که پیشبرد موفق این امر، همتی شبانه روزی و عالی را می طلبد و بدون شک بخش مهمی از موفقیت های امروز نظام سلامت کشور در رفع چالش های عمومی این حوزه، به واسطه اندیشه ورزی فعالان روابط عمومی سلامت است که با ایجاد تعامل سازنده میان مجموعه بهداشت و درمان و مردم و ایفای نقش و مسوولیت رفیع خود در این عرصه، توانسته اند زمینه ساز حرکت رو به جلو در مسیر ارتقای امر سلامت در جامعه باشند.

به مناسبت فرا رسیدن روز روابط عمومی و ارتباطات، جا دارد تلاش والای فعالان این عرصه در خانواده بزرگ علوم پزشکی شیراز را که همواره تصویر گویایی از خدمات این مجموعه بزرگ را به مردم معرفی کرده و از سویی دیگر پل ارتباطی موثری میان همکاران حوزه بهداشت و درمان و مردم عزیز استان بوده اند را پاس داشته و تلاش های شبانه روزی شما عزیزان را که با پیوند دانش، خلاقیت و هنر، در این وادی خدمت می کنید، ارج نهم.

در ماه های اخیر نیز با اپیدمی کروناویروس در کشور، مجموعه روابط عمومی دانشگاه دوشادوش کارکنان حوزه بهداشت و درمان، توانستند نقش موثری در امر آگاه سازی جامعه نسبت به این بیماری از یک سو و انعکاس خدمات ایثارگرانه مدافعان سلامت ایفا کنند که از این همت و احساس مسوولیت شما عزیزان صمیمانه قدردانی می کنم.

ضمن تبریک این روز به همکاران شریف این حوزه، از ایزد منان می خواهم شما عزیزان را در تحقق مسوولیت خطیری که بر عهده دارید، یاری کرده و با اندیشمندی و تلاش شما عزیزان، شاهد توسعه مفهوم سلامت در جای جای ایران و شتاب هرچه بیشتر در دستیابی به چشم اندازهای روشن این عرصه باشیم.

 

دکتر مهرزاد لطفی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top