دانلود اپلیکیشن اندروید

احداث ۴۸ هزار واحد مسکن سهم استان فارس از طرح اقدام ملی مسکن

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی: طرح اقدام ملی مسکن همانند دیگر استانها در فارس نیز اجرا می گردد که سهم این استان احداث ۴۸ هزار واحد مسکن است که موجب اشتغال ۱۲۶ هزار نفر می شود.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس ، مهندس مهدی عبوری با بیان اینکه سهم احداث ۲۳ هزار واحد مسکن به عهده اداره کل راه و شهرسازی فارس است، گفت: احداث ۲۵ هزار واحد مسکن نیز سهم شهرهای جدید فارس خواهد بود.
وی افزود: به طور کلی طرح اقدام ملی مسکن موجب رونق اقتصادی، تولید مسکن و ایجاد اشتغال خواهد بود.
* بافت های فرسوده و مناطق حاشیه نشینی مورد توجه ویژه قرار گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر ضرورت توجه به بافت‌های فرسوده و مناطق حاشیه‌نشین اظهار کرد: اولویت دیگر این اداره کل توجه ویژه به بافت‌های فرسوده و مناطق حاشیه‌نشین است که درخواست می شود با هماهنگی و تعامل هر چه بیشتر با شورای شهر و شهرداری تحت نظر معاون محترم امور عمرانی استانداری مورد توجه قرار گرفته شود.
* اتمام آزاد راه شیراز به اصفهان به توسعه گردشگری کمک خواهد کرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه بیشترین راههای کشور در استان فارس قرار دارد،گفت: استان فارس بیش از ۵ درصد از مساحت کشور را در بر دارد و حدود ده درصد از راههای کشور در این استان احداث شده است که نشان می دهد وزارت راه و شهرسازی به اهمیت این استان پی برده است.
وی با اشاره به اینکه بیش از دو هزار کیلومتر راه اصلی و بیش از هزار و ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه در این استان احداث شده است، افزود: بر اساس اسناد بالا دستی، گردشگری به عنوان قطب اثر گذار باید مورد توجه قرار گیرد و وزارت راه و شهرسازی به عنوان وزارت زیربنایی مکلف به تامین زیر ساخت ها برای رسیدن به این هدف است.
عبوری با بیان اینکه ما هم تمایل داریم که آزاد راه شیراز به اصفهان هر چه سریع تر به بهره برداری برسد، اظهار کرد: اتمام این پروژه بزرگ به توسعه گردشگری استان کمک خواهد کرد اما در این زمینه با مشکلات و موانعی از جمله افزایش هزینه ها و کمبود اعتبارات مواجه هستیم.
وی با اشاره به کمبود اعتبارات به عنوان مانع اصلی اجرا و اتمام پروژه ها در زمان مقرر، افزود: از نمایندگان مجلس تقاضا داریم که از محل صرفه‌جویی سوخت و افزایش قیمت حامل‌های انرژی در توسعه حمل و نقل و احداث شبکه ریلی به ما کمک ویژه کنند.
* از ظرفیت ماشین آلات راهداری و حمل و نقل جاده ای برای توسعه راههای روستایی بهره برده ایم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به علت الحاق راه‌های روستایی به زیرمجموعه راهداری، اظهار کرد: یکی از دلایل انجام این کار کمبود اعتبار و نقدینگی در کشور و دیگری استفاده از ظرفیت ماشین آلات آن اداره کل در جهت احداث و توسعه راههای روستایی بوده است.
عبوری با بیان اینکه قریب به ۱۰ هزار دستگاه ماشین آلات راهداری با نیروی انسانی تامین شده و کارگاههای مناسب تنها برای دو یا سه ماه از سال استفاده می گردید، گفت: سیاست وزارت راه و شهرسازی استفاده بهینه از این ظرفیت برای بهسازی و احداث راه های روستایی است.
وی افزود: بر این اساس در سالجاری و سال آینده در قالب طرحی بنام ابرار، احداث و توسعه ۵ هزار و پانصد کیلومتر راه روستایی در تکلیف اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار گرفته است
طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top