دانلود اپلیکیشن اندروید

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس اعلام کرد: اجرا و بازنگری ۲۰۰ طرح هادی روستایی در فارس

عطالله زمانی شنبه در جمع خبرنگاران دهه فجر را فرصتی برای بازگویی و انعکاس عملکردهای دستگاه‌های اجرایی دانست وگفت: در دهه فجر امسال با اعتباری معادل ۸۰۵ میلیارد ریال ۲۰۰ طرح هادی روستایی در استان فارس اجرا یا بازنگری می‌شود، این طرح‌ها در همه شهرستان‌های فارس وجود دارد و از سال ۹۶ کلید خورده است.

وی گفت: صدور ۱۴ هزار و ۹۴۳ جلد سند در مناطق روستایی و واگذاری هفت هزار و ۸۹ قطعه زمین دراین مناطق بخشی دیگر از فعالیت‌های توسعه روستایی است که در دهه فجر امسال به ثمر می‌نشیند.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس همچنین از اجرای طرح مقاوم سازی و بازسازی ۱۲ هزار و ۱۵۱ و احد روستایی با بهره گیری از ۲,۱۸۳ میلیارد ریال تسهیلات بانکی خبر داد و گفت: این طرح‌ها از سال گذشته و امسال آغاز شده و اکنون با اجرای طرح در اختیار صاحبان آنها قرار گرفته و زمینه استفاده از واحدها فراهم شده است.

زمانی تصریح کرد: در سال جاری، کمک‌های بلاعوض پرداختی به واحدهای مسکن روستایی و بازسازی پس از حوادث رشد چشمگیر داشته است و ۸۳۰۴ واحد از ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی بهره مند شده‌اند.

وی تأمین مسکن شهری برای طبقات و اقشار مختلف با سطوح درآمدی مختلف را از کارکردهای بنیاد مسکن برشمرد و گفت: با اجرای پروژه مسکونی نشاط در منطقه سلطان آباد شیراز، نگرش متفاوتی به تأمین مسکن شهری ایجاد شده است، این طرح علاوه بر اینکه در ساماندهی حاشیه نشینی در کلان شهر شیراز تأثیر بسزایی دارد به عنوان یک الگوی قابل اعتنا در احداث مسکن زیبا و مستحکم نیز مطرح است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس افزود: امسال با صرف ۴۸ میلیارد ریال تسهیلات و ۷۵ میلیارد ریال خودیاری و آورده متقاضیان و در مجموع با ۱۲۳ میلیارد ریال اعتبار، پروژه ۹۶ و احدی نشاط شیراز پیشرفت چشمگیر داشته است، این طرح با ۱۱۰۵۶ متر مربع متراژ کل ساختمان‌ها در قالب ۲بلوک شش طبقه قالب تونلی در حال احداث است.

زمانی همچنین پروژه کوثر سلطان آباد سه که در قالب ۳۲و احد احداث شده را از طرح‌های چشمگیر در حوزه مسکن شهری دانست و گفت: این طرح با بهره گیری از ۲۵ میلیارد و ۹۳۹ میلیون ریال تسهیلات و ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال خودیاری و آورده متقاضیان و در مجموع با صرف ۳۸ میلیارد و ۷۳۹ میلیون ریال اعتبار در حال اجرا است و زمینه واگذاری آن فراهم شده است.

وی ادامه داد: در این طرح ۳۰۰۸ متر مربع متراژ کل ساختمان‌ها در قالب ۹بلوک دو طبقه اسکلت بنایی اجرا شده و ۳۸ خانوار از خدمات آن بهره مند می‌شوند.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس همچنین کلنگ زنی پروژه ۱۴۰و احدی بوم محله نشاط سلطان آباد را از طرح‌های دهه فجر امسال برشمرد و گفت: در این طرح ۱۶۸۰۰ متر مربع متراژ کل ساختمان‌ها در قالب بلوک‌های ۲ طبقه اسکلت بتونی اجرا شده که با ۵۶ میلیارد ریال تسهیلات و ۲۸۰ میلیارد ریال آورده متقاضیان و در مجموع با ۳۳۶ میلیارد ریال اعتبار اجرا شده و ۱۴۰ خانوار از خدمات آن بهره مند می‌شوند.

زمانی گفت: کلنگ پروژه ۲۲۴و احدی نشاط سلطان آباد به زمین می‌خورد، در قالب این طرح ۲۰۱۶۰ متر مربع ساختمان در قالب بلوک‌های قالب تونلی ۶ طبقه احداث خواهد شد، این طرح با بهره گیری از ۸۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات و ۳۱۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال آورده متقاضیان و در مجموع با ۴۰۳ میلیارد ریال اعتبار کلید می‌خورد و ۲۲۴ خانوار از خدمات آن بهره مند می‌شوند. ‌

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top