دانلود اپلیکیشن اندروید

در سال رونق تولید تاکنون حدود ۶۰۰ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید بازگشتند.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال رونق تولید با برنامه ریزی صورت گرفته و پرداخت تسهیلات تاکنون حدود ۶۰۰ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید بازگشتند.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال رونق تولید با برنامه ریزی صورت گرفته و پرداخت تسهیلات تاکنون حدود ۶۰۰ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید بازگشتند.

 مهندس ایزدی : استان فارس در ثبت  اطلاعات و  اعلام نیازها  در طرح تاپ  با 190 واحد  ثبت نام شده در سامانه رتبه دوم را دارد

  دکتر مهدی صادقی نیارکی  در حاشیه بازدید از ۴ واحد تولیدی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز با اشاره به طرح فعال سازی واحدهای راکد به خبرنگاران گفت: امسال احیای ۲ هزار واحد صنعتی راکد در برنامه قرار دارد که بیش از 1300 واحد در شهرک‌ها و مابقی واحدها در خارج از شهرک‌های صنعتی مستقر هستند.

نیارکی اضافه کرد: همچنین باید در سال رونق تولید حدود چهار هزار واحد تولیدی افزایش ظرفیت یابند که برنامه ریزی‌های لازم در این زمینه صورت گرفته است.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: درصورت تامین واختصاص منابع بانکی تمام  این ۲۰۰۰ واحد راکد صنعتی که پیش از آن عارضه یابی شده اند به چرخه تولید باز میگردند. وی از ایجاد بستر‌های لازم برای ارتقاء هم افزایی در بخش صنعت با راه اندازی سامانه توان ایران خبرداد و گفت: وزارت صنعت، معدن وتجارت سامانه توان ایران را برای بهم رسانی نیاز‌ها و توانمندی‌های صنعتی در داخل کشور طراحی کرده است که مراحل فعالیت آزمایشی آن به اتمام رسیده است.

نیارکی ادامه داد:این سامانه، بستر جامعی برای حمایت از تولید داخل و اعلام نیازمندی‌ها و توانمندی‌های صنعتی و معدنی کشور است.

نیارکی  خاطر نشان کرداین سامانه در راستای اجرای این قانون و بهم رسانی نیازها و توانمندی های صنعتی، معدنی و... در کشور ایجاد و بستر را برای توسعه تولید ایرانی دارای مشابه خارجی فراهم خواهد کرد.

وی همچنین به برگزاری نمایشگاه نهضت ساخت داخل و رونق تولید در شیراز اشاره کرد و گفت: تلاش برای پیاده سازی عملی نهضت ساخت داخل با محوریت خود اتکایی در تولید کالاهای حساس، ضروری و راهبردی از مهمترین سیاست های معاونت امور صنایع در سال جاری است.

وی افزود: هدف از پیاده سازی این نهضت، کاهش آسیب‌پذیری و افزایش استحکام و توسعه و تعمیق ساخت داخل در صنایع مزیت دار است.

 رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس گفت :  در بازدید از واحدهای بزرگ ضمن آشنایی  با میزان توانمندیهای  این واحدهای صنعتی و تولیدی مورد بازدید معاونت امور صنایع وزارت صمت  مسایل ومشکلات  این واحدها  تک تک بررسی تصمیمات خوبی گرفته و مقرر شد راهکارهای اجرایی  وعملیاتی اتخاذ شود.

مهندس ایزدی اضافه کرد : گره گشایی از این واحدهای بزرگ ملی  ومنطقه ای  و نیز رشد ورونق تولید دراین مجموعه های بزرگ  سبب  تحقق نهضت ساخت داخل  ، اشتغال پایدار و رفع  حلقه های وابستگی به قطعات و تجهیزات ( واردات ) خارجی است که انشا ا... به همت نیروی جوان ومتخصص ایرانی این مهم عملیاتی است.

وی  با اشاره به ارتباط صنعت و دانشگاه در اجرای خوب طرح تاپ گفت : طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار سامانه ای  است که توسط معاونت آموزش ، پژوهش  وفنآوری وزارت صمت  برای اعلام  سایر نیازمندیهای تحقیقاتی و پژوهشی واحدهای صنعتی راستای تولید  و توسعه فعالیت واحد خود طراحی  ومعرفی شده است.

ایزدی اضافه کرد :  در این سامانه معرفی نیازهای پژوهشی توسط بنگاههای تولیدی و تجاری امکان دسترسی برای دانشجویان و اساتید فراهم است و موضوع مورد توجه این است که «طرح تاپ» با پررنگ نمودن نقش اعضای هیأت علمی دانشگاهها، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و سربازان فارغ التحصیل در بنگاه های اقتصادی زمینه توانمندسازی طرف عرضه و تقاضای نتایج پژوهش و فناوری را فراهم نموده و در یک مکانیزم برد-برد، اثرات اقتصادی قابل توجهی خواهد داشت.

رییس سازمان صمت فارس بیان داشت : در حال حاضر «طرح ملی تاپ» از این قابلیت برخوردار است که به عنوان یک طرح فراگیر با معضل سرسختی نظیر بیکاری مقابله کند و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «رونق تولید» نامگذاری شده است، به تولیــد؛ حیات و زندگی دوباره ای ببخشد.

وی گفت :  نخبگان و دانشگاهیان هم در این  سامانه با اعلام توانمندی خود در زمینه های مختلف نیاز واحدهای صنعتی را پاسخ می دهند که استان فارس در ثبت  اطلاعات و  اعلام نیازها  در طرح تاپ  با 190 واحد  ثبت نام شده در سامانه رتبه دوم را دارد .

ایزدی در ادامه با بیان اینکه دبیرخانه صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان فارس  یاد آور شد : از جمله  مزیتهای اولین نمایشگاه فرصتهای ساخت داخل اخذ نمایندگی  صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته  توسط سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان فارس است  و از طرحهای فناورانه مراکز آموزشی و پژوهشی ، دانش بنیان  حمایت مالی انجام می شود.

ایزدی اظهار داشت : واحدهای تولیدی و صنعتی  جهت تولیدات صادرات محور  و کیفی سازی تولیدات اقدام به ثبت نیاز خود در سامانه  www.iranetop.ir یا top.mimt.gov.ir کنند.

 

 
 
 
طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top