دانلود اپلیکیشن اندروید

نتیجه برگزاری نمایشگاه ها باید در رشد و توسعه استان اثر بگذارد

دکتر عنایت الله رحیمی در دیدار با مدیرعامل و  اعضا جدید هیئت مدیره نمایشگاه بین المللی استان فارس به بیان انتظارات خود از آنها پرداخت و گفت: با توجه به اینکه شفاف سازی از اهداف دولت است، اقدامات انجام شده را اعلام کنید و زمینه وجود نظارت و یافتن مشکلات و نقاط ضعف نیز فراهم شود.

دکتر رحیمی با بیان اینکه همواره بر قانون مندی تاکید دارد، از اعضا هئیت مدیره نمایشگاه های بین المللی خواست در همه امور حرکت بر مدار قانون را در دستور کار قرار دهند.
وی خلاقیت را از شاخصه های اثرگذار در موفقیت و نتیجه بخشی فعالیت نمایشگاه ها دانست و یادآور شد: این خلاقیت صرفا نباید از سوی اعضا هئیت مدیره باشد بلکه در بعضی موارد استفاده از مشاوران داخلی و بین المللی مورد نیاز است تا اقدامات انجام شده را به سمت تعالی و ترقی رهنمون شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه بی تردید برگزاری نمایشگاه ها مهم و تاثیر گذار است، خاطرنشان کرد: نتیجه اصلی برگزاری این نمایشگاه ها بستگی به خروجی آنها و تاثیری که بر رشد و توسعه استان می گذارند خواهد داشت.
وی ادامه داد: این ارزیابی باید بعد از برگزاری نمایشگاه ها انجام و اعلام شود که نمایشگاه مذکور چه اثری در معرفی کالاها، خدمات و توانمندی های استان داشته است.
 استاندار فارس با تاکید بر اینکه شرکت نمایشگاه های استان باید در حوزه بین المللی قوی تر از گذشته فعالیت داشته باشد، یادآور شد: فعالیت بین المللی نمایشگاه ها تا کنون بیشتر بر اساس روش های سنتی انجام شده در حالی که  توفیق در این فعالیتت ها  نیازمند کار تکنیکی و فنی و بر قراری ارتباطات مناسب و اثر گذار است.
 وی افزود: باید تلاش کنیم نمایشگاه هایی که برگزار می شود در تقویم های بین المللی وجود داشته و زمینه ساز حضور گردشگران و فعالان حوزه های تخصصی به استان باشد.
 دکتر رحیمی با بیان اینکه هر سرمایه گذاری با میزانی از استهلاک همراه است، عنوان کرد: باید توجه شود که درصدی از درآمد حاصله به منظور نگهداری، تعمیر، تجهیز و توسعه نمایشگاه به کار گرفته شود.
استاندار فارس همچنین بر لزوم بهره گیری از امکانات و فضاهای موجود در نمایشگاه به منظور ایجاد درآمدهای جنبی و مازاد بر درآمد برگزاری نمایشگاه های اصلی تاکید کرد.
وی در پایان از اعضا هیئت مدیره شرکت نمایشگاه ها خواست همواره با هماهنگی و حمایت از یکدیگر در جهت رفع نواقص و پیشرفت و توسعه حرکت کنند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top