دانلود اپلیکیشن اندروید

بیست و دومین جلسه کارگروه تنظیم بازار فارس در سازمان صمت استان برگزارشد.

مهندس ایزدی : از زمان اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین تاکنون دوازده هزار و 926 مورد بازرسی از مراکز عرضه کالا در استان فارس انجام شده است.

بیست و دومین جلسه کارگروه تنظیم بازار  استان فارس به ریاست مهندس ظفر افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با حضور مهندس حمید رضا ایزدی رییس صنعت ، معدن و تجارت فارس  و دبیر کارگروه با معاونین سازمان  ، دکتر قاسمی رییس سازمان  جهاد کشاورزی ، مهندس مبشری مدیرکل تعزیرات  حکومتی  و دیگر اعضاء کارگروه تنظیم بازار استان در سالن کنفرانس سازمان صمت  برگزار و در این جلسه  به صورت ویدئو کنفرانس گزارش مبسوطی از وضعیت تهیه، تامین ، توزیع و عرضه کالا ، کنترل قیمت‌ها  و نظارت و بازرسی به ستاد تنظیم بازار و دکتر «عباس قبادی» معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت  و دبیر کارگروه تنظیم بازار کشور ارایه شد.

مهندس حمید رضا ایزدی گفت: در جلسات انجام یافته مقرر شد؛ به صورت ویژه بازار رصد و  قیمت اجناس از سوی بازرسان مربوطه کنترل و با هر گونه افزایش خودسرانه قیمت ها برخورد شود همچانکه بازرسی های مستمر و نظارت بر بازار در همه شهرستان ها تداوم  دارد و بازرسان بصورت محسوس و نامحسوس بازار استان را بصورت شبانه روزی پایش می کنند.

ایزدی افزود : با  اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین تاکنون دوازده هزار و 926 مورد بازرسی میدانی و 404 گشت مشترک با کمک سایر نهادهای ذی ربط از مراکز عرضه کالا برای کنترل قیمت‌ها انجام و 1392 پرونده تخلف به ارزش بیش از ده میلیارد و 243 میلیون ریال تنظیم و به مراجع قضایی ارسال شده است.

وی با بیان این که  از ابتدای اجرای طرح اصلاح بنزین تاکنون، تماس با سامانه ۱۲۴ شکایات مردمی این استان نسبت به مدت مشابه گذشته افزایش یافته اضافه کرد: پاسخوگویی در این سامانه بصورت تمام وقت توسط همکاران انجام ، مسایل و مشکلات مردم در بحث نظارت بر بازار و افزایش احتمالی قیمت ها در سریعترین زمان انجام می پذیرد بنابراین از مردم تقاضا داریم هر جا که تغییر نرخی مشاهده کردند با اطلاع به  این سامانه  به بازرسین سازمان در اقصی نقاط استان تماس داشته باشند.

ایزدی در خصوص نظارت بر بازار و تامین مایحتاج و کالاهای اساسی مورد نیاز برای شب یلدا گفت : دراین خصوص کالاهای مورد نیاز مردم عزیز استان فارس تامین و قیمت ها توسط گشت های مشترک وبازرسان وناظران افتخاری کنترل می شود وجای نگرانی نیست.

ایزدی  با بیان اینکه وحدت عملی بین رؤسای ادارات صمت شهرستان و روسای اتاق‌های اصناف باعث هم‌افزایی ویژه در کنترل بازار می‌شود تصریح کرد: لازم است بر نظارت‌ها تکیه بیشتری صورت گیرد چون انتظار مردم از بازار زیاد است و اتحادیه‌ها هم باید در این رابطه تلاش و همکاری کنند.

معاون هماهنگی اقتصادی استانداری فارس دراین جلسه با اشاره به اینکه  درجهت کنترل بازار  استان فارس اهتمام جدی دارد ، بازار آرام و در کنترل است گفت : خوشبختانه در این مدت اصلاح قیمت بنزین تاکنون با همراهی و همگرایی و تعامل دستگاهها  اقدامات ویژه ای در راستای کنترل قیمت ها و نظارت بر بازار در سراسر فارس انجام شده و ضرورت دارد تا این  روند تداوم داشته باشد.

مهندس ظفر افشون از همکاری خوب سازمان صمت ، اعضاء کارگروه ،  اصناف و کسبه در زمینه کنترل قیمت ها قدردانی کرد و افزود: تاکنون امر مهم  تهیه ، توزیع  و تنظیم بازار در فارس به خوبی انجام شده و در ادامه نیز همه مسئولان مرتبط این موضوع را با جدیت پیگیری کنند.

 وی اضافه کرد : جلسه‌های ستاد تنظیم بازار و کارگروه حمل و نقل استان بر اساس دستور استاندار مستمر برگزار و همه موارد در این کارگروه‌ها رصد و پیگیری می‌شوند و هرگونه افزایش کرایه حمل و نقل بدون مصوبه کارگروه  تنظیم بازار در فارس ممنوع است لذا در خصوص تهیه ، تامین ، توزیع و قیمتها کارگروه تنظیم بازار استان تصمیم گیری  و اقلام مورد نیاز را  بوسیله دستگاههای متولی در اختیار شهروندان قرار می دهد .

مهندس افشون  با تاکید بر کشف واقعی قیمت در راستای عدالت اجتماعی بدون اعمال فشار تصریح کرد :  رسالت کارگروه تنظیم بازار همسان سازی  ، واقعی نمودن  قیمت ها در مشخص شدن سهم تولید کننده  ومصرف کننده است،  که ضرورت دارد  تا در امر نظارت بر بازار با ترویج آموزش های عمومی از ظرفیت های مردمی استفاده کنیم تا نظارت ها دقیق تر و گسترده  تر باشد.

وی از طریق ویدئو کنفرانس به ستاد تنظیم بازار گزارش داد و گفت : وضعیت ذخیره‌سازی کالاهای اساسی در استان فارس  مناسب است و هیچ کمبودی در مورد ذخیره  میوه ، روغن، شکر سفید، برنج و شکر خام نداریم  اما ضرورت دارد تا جهت رفاه حال مردم عزیز اختیارات این کارگروه دراستان فارس در راستای اجرای سیاستهای ابلاغی  دولت بیشتر شود .

وی دراین جلسه گفت : مقررشد تا جهت جلوگیری از افزایش نرخ گازLPG و... ساماندهی لازم و نحوه خدمات رسانی مناسب  سیلندرهای گاز توسط مراکز توزیع انجام و این  مهم عملیاتی شود تا مردم با مشکل مواجه نشوند.

 معاون وزیر صنعت معدن و تجارت هم در این ارتباط تصویری دستور پیگیری و رفع مسائل و مشکلات مربوط استان فارس را را صادر کرد و گفت: همه موارد و درخواست ها را پیگیری می‌کنیم

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top