دانلود اپلیکیشن اندروید

نشست مشترک و تخصصی معاونین و روسای ستادی منطقه 6 ( از مناطق دهگانه وزارت صمت)

 مهندس ملک پور : راهبردها، سیاستها ، بهره مندی از توان تشکلهای بخش خصوصی و  اقدامات اساسی در پیشبرد اهداف منطقه ای حوزه صنعت، معدن و تجارت  فارس ، بوشهر و کهگیلویه وبویر احمد بررسی شد.

 معاون توسعه مدیریت و منابع  سازمان صمت فارس و مسوول دبیر خانه نشست هم اندیشی از مناطق دهگانه وزارت صمت گفت : در سفر یک روزه معاونین و روسای ستادی سازمانهای صمت منطقه ۶ (  از جمله مناطق دهگانه وزارت صمت) در محل سازمان صمت کهگیلویه وبویر احمد  با دبیری سازمان صمت فارس،  توانمندیها، قابلیتها، ظرفیت ها، پتانسیلها ، اولویت ها، نقاط قوت و ضعف ، مسایل ،  مشکلات صنفی،  صادراتی ، صنعتی و معدنی استانها در کارگروهای تخصصی مورد پالایش، بررسی  و کار کارشناسی قرار گرفت تا  نهایتا در نشست هم اندیشی روسای سازمانها اتخاذ تصمیم  شود ، همچنین موارد فرا استانی هم جهت تسهیل امور و رفع موانع به وزارت متبوع ارجاع داده شود.

 مهندس روح ا... ملک پور  افزود : نشست تخصصی سازمانهای صمت فارس و استانهای غرب فارس ازجمله بوشهر و کهگیلویه و بویرر احمد  با هدف رشد و توسعه فعالیتهای اقتصادی، افزایش صادرات ، شناخت موقعیت های مناسب سرمایه گذاری ،  جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی ،تعامل ، هم افزایی و حل مشکلات منطقه ای و بهره مندی از تجربیات کارشناسان  شناخت فرصتها و تهديدهاي موجود در هر بخش  مورد بررسی قرار گرفت.

ملک پور اضافه کرد: توسط معاونین و کارشناسان حاضر در کمیته های تخصصی برای بسیاری از موضوعات مطرح شده در حوزه  های مختلف تجاری، صنوف و  بازار ، صادرات، معدن و صنعت و تامین مواد اولیه  کارخانه ها راهکارهای عملی  و تخصصی اندیشیده شد.

دبیر جلسه هم اندیشی  منطقه 6 از مناطق دهگانه وزارت صمت  اظهار داشت : در این جلسه علاوه بر طرح مشکلات ، راهکارهایی برای فعال سازی واحدهایی که به دلایل مشکلات مالی تعطیل شده اند ارائه شد.

 ملک پور تصریح کرد : استفاده از ابزار مديريت خردمندانه ، حفاظت از محيط زيست، استفاده بهينه از منابع موجود ، رفع نابرابريهاي محيطي،  توسعه اقتصادي- با استفاده از ظرفيتها و توانمندی هاي بالقوه موجود در زمينه هاي مختلف و ايجاد تحول بنيادي در ساختار اقتصادي با  افزايش سهم فعاليتهاي صنعتي (با تكنولوژي بالا) از ضرورت  برگزاری هم اندیشی منطقه ای است که در کمیته های تخصصی بررسی شد.

وی در پایان محاسن وضروریات جلسات منطقه ای و  مشترک را تدوین و تبیین برنامه راهبردی  برشمرد و گفت : ارتقاء رقابت پذیری صنعتی ، معدنی و تجاری - ارتقاء سطح مهارت و فناوری در صنعت، با تاکید برتوسعه صنایع دانش بنیان - ارتقاء توان و حضور مؤثر بخش خصوصی و مردمی در فعالیتهای  اقتصادی و ... ازجمله موارد مهم و مورد توجه دراین نشست های مشترک است.

دکتر سالار حسین پور سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویر احمد و میزبان جلسه در این نشست با اشاره به اهمیت تشکیل این جلسات در بهره مندی از اشتراکات، تجربیات و تخصص ارزشمند کارشناسان گفت : تشکیل جلسات  هم اندیشی منطقه ای در کنار افزایش زمینه‌های اشتغال ، رفع بیکاری ، تلاش در حوزه آموزش، پژوهش و فناوری و حل مسائل اقتصادی و توسعه زیر ساخت ها  موجب رونق تولید در منطقه وکشور می شود.

حسین پور افزود : ضرورت دارد تا در شرایط  اقتصادی کنونی ضمن ارتقا ء بیش از پیش توانمندیهای صنعتی ، معدنی  وتجاری  همچنین  با رصد، پایش و احصای  ظرفیت ها  و تنگناها  و مسایل مشکلات به صورت همه جانبه وارد میدان عمل شویم  .

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویر احمد اضافه کرد :  پر واضح است تا  با همکاری مشترک  منطقه ای در راستای توسعه زنجیره ارزش  افزوده ، تعمیق  فعالیتهای اقتصادی - بهبود مستمر سهولت انجام کسب وکار - توسعه صنایع مبتنی بر فناوری پیشرفته و دانش بنیان، صنایع تبدیلی ، تکمیلی  و بسته بندی  - اشاعه و نفوذ فناوری در واحدهای اقتصادی و تولیدی، افزایش صادرات و رقابت در بازارهای بین المللی  گام های اساسی را برداریم.

حسین پور  با تاکید بر برنامه ریزی راهبردی و افزایش تعاملات منطقه ای اظهار داشت : ایجاد هماهنگی در راستای کمک به برنامه ریزی مناسب صادراتی ،  ارتقای کیفیت ، تولیدات  بومی  و منطقه ای ، برند سازی  ، انجام فعالیتهای نوآورانه و جایگزینی محصولات جدید از جمله مهم ترین موضوعات مطرح شده توسط مدیران کارشناسان  های حاضر در این کمیته ها بود.

وی تصریح کرد : جلسات هم انديشي باعث مي شود كه به هم افزايي برسيم و با شناسايي مشكلات و چالش هاي مشترك براي رفع آن اقدام عملياتي انجام دهيم.

 
 
طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top