دانلود اپلیکیشن اندروید

جذب ۱۰۸.۷ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در فارس

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس گفت: مبلغ ۱۰۸.۷ میلیون دلار جذب سرمایه گذاری خارجی در سال جاری ۹۸ در فارس جذب شده است.

هاله فولاد فر گفت: در راستای تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی از ابتدای امسال تاکنون اخذ مجوز ۸ سرمایه گذاری خارجی از هیات سرمایه گذاری خارجی کشور انجام پذیرفته وحجم سرمایه گذاری خارجی ثبت شده استان در سال ۹۸ تاکنون به مبلغ ۱۰۸.۷ میلیون دلار افزایش یافته است.

او بیان داشت: در آذر ماه سال جاری کلیات دو طرح سرمایه گذاری خارجی دیگر به تصویب رسیده که یک مورد مربوط به فرآوری سنگ‌های معدنی و به منظور ممانعت از خام فروشی سنگ‌های استخراج شده از معادن استان و دیگری نیز طرح احداث پروژه تجاری مسکونی است که این سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران اروپایی و آسیایی انجام می‌پذیرد و جمعا معادل یک میلیون و ۴۰ هزار دلار است.

فولاد فر افزود: برخی از طرح‌های سرمایه گذاری خارجی مصوب استان فارس در سال جاری، احداث نیروگاه‌های تجدید پذیر، تولید انواع کمپرسور‌های یخچال و فریزر خانگی و برش سنگ‌های معدنی و سایر طرح‌های صنعتی و ساختمانی است.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس اظهار داشت: با برنامه ریزی‌های انجام شده جهت جذب سرمایه گذار خارجی و تاکید ویژه استاندار محترم در این خصوص طرح‌های متعددی به هیات سرمایه گذاری خارجی کشور ارسال شده است و منتظر تایید و مجوز از این هیات هستیم و تلاش گسترده‌ای در جهت فراهم آوری زمینه مناسب جهت جذب حداکثری سرمایه‌های خارجی و داخلی در استان انجام می‌پذیرد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top