دانلود اپلیکیشن اندروید

رفع مشکلات پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گرفته است

استاندار فارس در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی بیان داشتند مدیران تلاش کنند تا پایان سال ۲۰ درصد از پروژه‌ها به بخش خصوصی واگذار شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومای استان فارس با بیان اینکه  ۲۷ پروژه اقتصاد مقاومتی در این استان شناسایی شده است ، از احصا مشکلات پیش روی ۷ پروژه و تلاش برای رفع این مشکلات خبر داد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه پروژه‌های اولویت دار اقتصاد مقاومتی  علاوه  بر اشتغالزایی ، در ایجاد ثروت نیز موثر هستند ، یادآور شد: با توجه به اینکه بعضی از این پروژه ها در شمار صنایع مادر تخصصی محسوب می‌شوند زمینه ساز  تحول در اقتصاد این استان خواهند شد.
وی به هفت پروژه اولویت‌دار حوزه اقتصاد مقاومتی فارس نیز اشاره کرد و گفت: ذوب آهن پاسارگاد کوار، احداث باند دوم جاده فیروزآباد - کوار، کربنات سدیم کاوه فیروزآباد، سد هایقر، شرکت کاغذ زاگرس شیراز، مرکز فرهنگی سعدی و احداث یک هتل سه ستاره این هفت پروژه را تشکیل می‌دهند.
وی همچنین فولاد پاسارگاد، کربنات سدیم و کاغذ زاگرس را  سه پروژه استان فارس دانست که دارای تمام شاخص‌های مد نظر رهبر معظم انقلاب در چارچوب اقتصاد مقاومتی هستند.
استاندار فارس ادامه داد: یکی  از رسالت‌هایی که دولت دارد، اجرای اقتصاد مقاومتی است و از ویژگی‌های این نوع اقتصاد، مردمی بودن، جلب مشارکت بخش خصوصی و با کمترین وابستگی به خارج از کشور است.
رحیمی همچنین با اشاره به اینکه در سند پیشران این استان، بیش از ۱۷۶ پروژه تعریف شده است، تاکید کرد:  طرح‌ها باید به صورت برنامه‌ریزی شده به بهره‌برداری برسد تا شاهد توسعه فارس در تمام زمینه‌ها باشیم.
استاندار فارس به دستگاه‌های اجرایی استان نیز توصیه کرد: با توجه به محدود بودن منابع مالی در استان و کشور ، بر اساس ظرفیت‌های موجود در قانون در پی تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در فارس و جلب مشارکت‌های بخش خصوصی باشند.
دکتر رحیمی در پایان سخنانش ابراز امیدواری کرد:  تا پایان سال جاری، ۲۰ درصد از پروژه‌های دستگاه‌های اجرایی این استان به بخش خصوصی واگذار شود.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top