دانلود اپلیکیشن اندروید

پروژه‌هایی با اعتبار بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان در شهرستان لامرد کلنگ‌زنی و افتتاح شد

همزمان با سومین روز از دهه فجر پروژه‌های متعددی درشهرستان لامرد با حضور عبدالرضا قاسم پور، معاون توسعه مدیدیت و منابع استانداری فارس افتتاح و کلنگ زنی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، این پروژه ها که شامل پروژه‌های فرودگاهی، پروژه‌های زیرساختی در منطقه ویژه اقتصادی و همچنین گازرسانی روستایی می‌شود اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان را به خود اختصاص داده است.

در این سفر یک روزه معاون استاندار فارس به شهرستان‌های لامرد ابتدا پروژه‌های فرودگاه بین المللی لامرد با اعتباری حدود ۷ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی شد.

قاسم‌پور در این مراسم ضمن گرامیداشت دهه پر فروغ فجر، عنوان کرد:  انقلاب اسلامی ایران مربوط به  همه اقشار و گروه ها و افکار بود و امام خمینی (ره) درس عزت و عظمت را به آیندگان آموخت  و  مسیر تاریخ را عوض کرد.

 وی ادامه داد: تعالیم امام خمینی ملت ما را به مردمی پر انگیزه و پر تحرک و امیدوار تبدیل کرد.

معاون استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود به  نقش مهم فرودگاه  در توسعه شهرستان اشاره کرد و افزود: وجود فرودگاه در رونق اقتصادی، گردشگری و صادرات اثر گذار است.

 وی با بیان اینکه‌ تلاش های بزرگان و همچنین به کار گرفتن سرمایه های زیادی در توسعه شهرستان لامرد موثر بوده است، بر لزوم قدردانی از این تلاش ها تاکید کرد و همدلی و وحدت میان مردم و مسئولان را زمینه ساز توسعه دانست.

بهره برداری از پست ها و خطوط برق ‌شرکت غدیر انرژی لامرد با مجموع اعتباری بالغ بر 5750 میلیارد ریال در منطقه ویژه اقتصادی لامرد از دیگر برنامه هایی بود که با حضور قاسم پور انجام شد

 پست ۴۰۰/۲۳۰ کیلوولت واقع در سایت انرژی بر لامرد  با هدف تامین برق پایدار برای صنایع در حال احداث منطقه ویژه اقتصادی لامرد،  به بهره برداری رسمی رسید.  

پست ۴۰۰/۲۳۰ کیلوولت واقع در سایت انرژی بر لامرد شامل دو ترانسفورماتور ۶۰۰ مگاولت آمپری می باشد که دو خط انتقال برق با ولتاژ ۴۰۰ کیلوولت جهت اتصال این پست به شبکه سراسری برق پیش بینی شده است.

همچنین خط انتقال 400 کیلوولت به طول 11 کیلومتر منشعب از شبکه سراسری عسلویه-لامرد به پست 400 کیلوولت و خط انتقال دو مداره 230 کیلوولت متصل شده به کارخانه آلومینیوم جنوب به طول 700 متر از جمله طرح هایی بود که امروز افتتاح شد. 

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس در مراسم افتتاح این پروژه ها در منطقه ویژه اقتصادی  با اشاره به  ظرفیت های منطقه بر لزوم‌تامین کامل زیرساخت های منطقه ویژه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی تاکید کرد.

وی همچنین به رتبه اول شهرستان لامرد در طرحها و  پروژه ها ی دهه فجر از نظر اعتبار  در سطح استان اشاره و گفت: از ۲۲ هزار میلیارد پورژه ای که در ایام الله دهه فجر در سراسر استان افتتاح و بهره برداری میشود، ۱۵ هزار میلیارد مربوط به شهرستان لامرد است که  عزم و همدلی و تلاش مسئولان و مردم شهرستان و استان در مسیر توسعه را نشان می دهد.
معاون استاندار فارس همچنین به منظور افتتاح طرح گازرسانی به روستاهای بخش چاه ورز و علامردشت در روستای شیرینو حاضر شد.
وی در جریان افتتاح این طرح های گازرسانی به تاکید دولت بر توسعه روستاها برای برقراری عدالت اجتماعی و  محرومیت زدایی که هدف انقلاب بوده  اشاره کرد.
وی اقدامات دولت در زمینه گازرسانی را یک انقلاب در این حوزه توصیف کرد و آن را نشان دهنده توجه دولت به مناطق محروم و روستاها دانست.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top