دانلود اپلیکیشن اندروید

به صورت ویدئو کنفرانس، ۴ طرح بزرگ استان فارس توسط رئیس جمهور به بهره برداری می رسد


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: ۴ طرح بزرگ استان فارس در شهرستان لامرد به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، محمود رضایی با بیان این که فاز  اول مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب با چشم انداز ظرفیت 300 هزار تن تولید شمس آلومینیوم در سال با تولید ۱۲۰تن در روز شروع به کار می کند، اظهارداشت: این طرح در 200 هکتار مساحت، به صورت مستقیم یک هزار و 500 نفر و به صورت غیرمستقیم پنج هزار نفر اشتغال ایجاد خواهدکرد.
وی افزود: برای اجرای این طرح 186 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی ویا معادل 1.2 میلیارد دلار سرمایه گذاری ارزی صورت گرفته است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با اشاره به این که بیمارستان 124 تختخوابی حاج محمود حاج حیدر لامرد با زیربنای تقریبی 11.000 مترمربع را دیگر پروژه ای است که توسط رئیس جمهور افتتاح می شود، ادامه داد: اعتبار این بیمارستان با همکاری خیر محترم جناب آقای حاج محمود حاج حیدر و دانشگاه علوم پزشکی شیراز تأمین و اینک در مرحله بهره برداری است. 
 رضایی با اشاره به این که بیمارستان مذکور شامل : بخش های بستری، اتاق عمل، آزمایشگاه، رادیولوژی، اورژانس، اتفاقات و ... است، افزود: تاکنون اعتباری حدود 850 میلیارد ریال از سوی دانشگاه و 350میلیارد ریال از سوی خیر محترم جهت تکمیل بیمارستان هزینه شده است.
وی گفت: مساحت سایت بیمارستان 124 تختخوابی لامرد تقریبا 5 هکتار بوده و با زیربنای 11 هزارمتر مربع، در دو طبقه با اسکلت بتنی ساخته شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با بیان این که ترمینال جدید فرودگاه لامرد با پنج هزار و 500 متر مربع و محوطه سازی و فضای سبزاین فرودگاه با  26 هزار متر مربع دیگر طرحی است که توسط رئیس جمهور افتتاح می شود، اظهارداشت: اعتبار اجرای این پروژه 400 میلیارد ریال بوده و موجب اشتغال مستقیم و غیرمستقیم 370 نفر شده است.
رضایی ادامه داد: مجتمع ورزشی سردار دلاور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شهرستان لامرد که در زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع با زیربنای شش هزار و 100 متر مربع احداث شده، دیگر پروژه ای است که به صورت ویدئو کنفرانسی توسط رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به این که مجتمع ورزشی شهید سلیمانی شامل استخر سرپوشیده استاندارد، مجهز به جکوزی، سونای خشک، سونای بخار و استخر کودک است، افزود: همچنین این مجتمع دارای سالن سرپوشیده چند منظوره ورزشی با ظرفیت 500 تماشاچی و مجهز به دو سالن اختصاصی بدنسازی به مساحت 100 متر مربع و سالن تنیس روی میز به مساحت 200 متر مربع است؛ این سالن قابلیت برگزاری مسابقات ورزشی رشته های فوتسال، هندبال، بسکتبال، هاکی و والیبال را دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با بیان این که محوطه سازی، فضای سبز و پارکینگ مجتمع ورزشی شهید سلیمانی به مساحت 24 هزار و 700 متر مربع احداث شده است، گفت: اعتبار این پروژه به میزان 500 میلیارد ریال از محل اعتبارات سایر منابع وزارت نفت تامین شده است.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top