دانلود اپلیکیشن اندروید

فعالیت ۱۴۶ پروژه آبرسانی و برق‌رسانی در فارس/ اتصال 10 هزار روستا به شبکه پایدار آب

وزیر نیرو گفت: هم اکنون ۱۴۶ پروژه آبرسانی و برق‌رسانی در استان فارس در دست اجرا قرار دارد و وزارت نیرو در نظر دارد تا پایان سال بخشی از این پروژه‌ها را به بهره‌برداری برساند.

به گزارش شورای اطلاع رسانی استان فارس، پروژه آبرسانی به داراب از سد رودبال با اعتبار 120 میلیارد تومان و با حضور وزیر نیرو، استاندار فارس، مسؤولان استانی و محلی به بهره‌برداری رسید.

وزیر نیرو در مراسم راه‌اندازی پروژه آبرسانی به داراب از سد رودبال و آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به زرین‌دشت با اشاره به اینکه آبرسانی به شهرستان داراب از پروژه‌های شاخص استان فارس است، گفت: هم اکنون ۱۴۶ پروژه آبرسانی و برق‌رسانی در استان فارس در دست اجرا قرار دارد و وزارت نیرو در نظر دارد تا پایان سال بخشی از این پروژه‌ها را به بهره‌برداری برساند.

رضا اردکانیان افزود: پویش «الف ب ایران» که از مهرماه جاری آغاز شده، اکنون در ایستگاه هفتم به استان فارس رسیده است و ۶۱ پروژه از این پویش در آستانه افتتاح است.

وی ضمن تأکید بر دسترسی هموطنان روستایی به شبکه آب پایدار بیان کرد: هم‌اکنون ۱۰ هزار و ۳۰۰ روستا به شبکه آب پایدار متصل شدند و اتصال به این شبکه نقش مثبتی در تثبیت جمعیت مولد روستایی و پیشگیری از مهاجرت به شهرها دارد.

اردکانی جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب را از شاخص‌های توسعه یافتگی در دنیا برشمرد و اظهار داشت:  یکپارچه‌سازی و تسریع در روند آبرسانی به روستاها همچنین جمع‌آوری فاضلاب روستایی از اولویتهای وزارت نیرو است که اهتمام ویژه ای بر اجرای آن وجود دارد.

 وزیر نیرو با اشاره به اینکه دسترسی فراوان به دانش بومی، تجهیزات دفاعی و ارتقا آگاهی عمومی حاصل خوداتکایی است که در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: امروز نه تنها در منطقه بلکه در سطح دنیا نیز جزو کشورهایی هستیم که در برخی از بخشها به رشد و توسعه رسیده‌ایم بنابراین شایسته است با در نظر گرفتن داشته‌ها، تاب‌آوری را افزایش دهیم و اجازه ندهیم که دشمنان با بزرگ کردن مشکلاتی که خود از آگاهیم، کشور را تهدید کنند.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top