دانلود اپلیکیشن اندروید

پروانه برای واحدهای مستقر در شهرک‌های کشاورزی رایگان صادر می‌شود

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی فارس اعلام کرد که تعرفه مربوط به صدور پروانه برای واحدهای مستقر در شهرک‌ها اعم از موافقت اصولی، تاسیس و توسعه شامل ۵۰ درصد تعرفه‌های اعلامی از وزارت جهاد کشاورزی است و برای شهرک‌های کشاورزی(کل شهرک)مشمول هیچ گونه تعرفه‌ای نبوده و بصورت رایگان انجام می‌شود.

محمدباقر میری یکشنبه ۲۲ دی در جمع خبرنگاران تاکید کرد: ایجاد فرصت‌های شغلی جدید متناسب با شرایط کنونی و تغییر جهت از کشاورزی سنتی به نوین از طریق اشاعه دانش روز به عرصه‌های کشاورزی در سطح روستاها و شهرستان‌ها با تشکیل مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی میسر می‌شود.

او ادامه داد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی با بهره گیری از ظرفیت‌های قانونی خود در صدور مجوز احداث، توسعه و بهره برداری شهرک‌های کشاورزی و افزایش کارآمدی پروژه‌های سرمایه گذاری در تلاش است که فناوری‌های نوین را به بخش انتقال دهد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی فارس همچنین به نظام صدور مجوز مراکز خدمات غیردولتی اشاره و اضافه کرد: این مراکز با دارا بودن نیروی فنی و متخصص در بخش‌های کشاورزی، منابع طبیعی، گیاهان دارویی، مکانیزاسیون، شیلات، دامپروری، آزمایشگاه، بازرگانی، فضای سبز، عرضه نهاده‌های کشاورزی و صدور مجوزها در واحد تولیدی قادر به ارائه خدمات فنی مهندسی است.

میری با استناد به تفاهم نامه بین شهرکهای کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی برای ایجاد ارتباط فنی و مهندسی بین کارشناسان و بهره برداران، گفت: آسان سازی سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و تسهیل در صدور مجوزها سبب توسعه شهرک‌های کشاورزی با مشارکت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی شده است.

او معرفی اعضای حقیقی و حقوقی سازمان که دارای رتبه و صلاحیت در امور نظارت، مشاوره، پیمانکاری و مهندسی سازه به متقاضیان برای عقد قرار داد برای شروع عملیات ساخت واحد تولیدی را از وظایف دیگر سازمان نظام مهندسی کشاورزی عنوان کرد.

میری خاطرنشان کرد: در اجرای واگذاری امور تصدی گری به بخش غیردلتی، مدیران بخش کشاورزی دولتی ملزم به حمایت و توسعه مراکز خدمات غیردولتی در سطح استان و انعقاد  قرار داد و ارجاع کار به این مراکز هستند.

او عنوان کرد: با افتتاح ۴۳ مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی در سطح استان فارس بستر مناسب جهت ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان این بخش میسر شده است. 

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی گفت: اعضای حقیقی و حقوقی سازمان با مراجعه به نشانی www.agrieng.org/sanka و ارائه مدارک و تضامین مورد نیاز، درخواست تاسیس مراکز خدمات غیر دولتی کرده و بسته به رتبه و صلاحیت خود نسبت به ارائه خدمات در حوزه های مختلف اقدام کنند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top