دانلود اپلیکیشن اندروید

رشد ۱۴۳ درصدی کشت گیاهان دارویی در فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس مدعی شد که این استان در موضوع توسعه کشت و فرآوری گیاهان دارویی با رشد ۱۴۳ درصدی، در کشور پیشتاز است

محمدمهدی قاسمی شنبه ٥ بهمن در ستاد اقتصاد مقاومتی فارس با اشاره به برش استانی تعریف شده برای پروژه‌های ملی اقتصاد مقاومتی و سهم فارس از این برش، گفت: در توسعه کشت و فرآوری گیاهان دارویی، فارس با ١٤٣ درصد رشد پیشگام است و منطبق با سند راهبردی توسعه کشت زعفران، گل محمدی و شیرین بیان را در اولویت برنامه‌ها دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس از نقشه راه تحقیقاتی گیاهان دارویی در استان سخن گفت و اضافه کرد: توسعه گیاهان دارویی باید همراه با فرآوری و استقرار صنایع تبدیلی باشد.

او تاکید کرد: در حال حاضر استان فارس در حوزه کشت گیاهان دارویی از برنامه پیش‌بینی شده جلوتر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس ادامه داد: در بحث تامین داخلی نهاده‌ها نیز تولید نهال اصلاح شده توسط بخش خصوصی استان دنبال شده و در همین راستا ٤٠ نهالستان مجوز دار با تولید ٥.٥ میلیون تن اصله نهال ٩٤ درصد برنامه را محقق کرده است.

قاسمی همچنین از اصلاح و شناسنامه دار کردن دو میلیون اصله نهال بادام، گل محمدی، انجیر، انگور و گیاهان دارویی خبر داد و گفت: در حال حاضر فارس استان دوم کشور پس از آذربایجان  غربی در تولید نهال است.

او عنوان کرد: بخشی از تولیدات نهال استان فارس به کشورهای عراق و گرجستان صادر می‌شود.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top