دانلود اپلیکیشن اندروید

فرمانداری مرجع اعلام نتایج بررسی صلاحیت توسط هیئت نظارت نیست

 فرماندار شیراز گفت: براساس قانون فرماندار حوزه انتخابیه تکلیف ابلاغ موضوع بررسی صلاحیت‌ها به داوطلبان را بر عهده دارد، لذا فرمانداری از نظر وظایف قانونی نمی‌تواند آمار رد یا تایید صلاحیت‌ها را اعلام کند.

محمدرضا امیری بعدازظهر یکشنبه ۲۲ دی در جمع خبرنگاران تاکید کرد که هیئت نظارت آمار مربوط به نتایج بررسی صلاحیت‌ها را باید منتشر کند.

او خاطرنشان کرد: در زمان بررسی صلاحیت‌ها توسط هیئت اجرایی، فرماندار طبق وظیفه خود آمار را اعلام کرد اما در این مرحله وظیفه فرمانداری تنها ابلاغ بررسی‌های انجام شده در هیئت‌های نظارت به داوطلبان است.

فرماندار شیراز ادامه داد: داوطلبانی که به نتایج بررسی صلاحیت خود اعتراض دارند، پنج روز فرصت دارند تا مراتب اعتراض و شکایت خود را به شورای نگهبان اعلام کند و این شورا نیز ظرف مدت ۲۰ روز مهلت بررسی شکایت دارد و نهایتا پس از مهلت قانونی نتایج را به داوطلبان اعلام کند.

امیری گفت: از ۳۷۷ نفر داوطلب ثبت نام شده، ۳۸ نفر انصراف دادند و ۳۳۹ نفر داوطلب باقی مانده فقط تا پایان امروز یکشنبه ۲۲ دی فرصت دارند تا نتایج بررسی صلاحیت خود را دریافت کنند.
به گزارش ایسنا، شنیده‌ها حاکی از رد صلاحیت تعدادی از داوطلبان شاخص حوزه انتخابیه شیراز و زرقان توسط هیئت نظارت استان فارس است.

اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس در این حوزه‌های انتخابیه، علیرغم اعلام قبلی قرار بود از ساعت ۱۱ صبح آغاز شود اما با یکی دو ساعت تاخیر، انجام شد.

این تاخیر ازدحام داوطلبانی که برای آنان پیامک ارسال شده بود، در مقابل ساختمان فرمانداری و ستاد انتخابات شهرستان شیراز را به دنبال داشت.

۳۷۷ داوطلب از حوزه انتخابیه شهرستان‌های شیراز و زرقان برای رقابت در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند که صلاحیت ۶۶ نفر از آنان در هیئت اجرایی احراز نشد و ۳۸ نفر نیز از ادامه کار انصراف دادند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top