دانلود اپلیکیشن اندروید

فرماندار شیراز: تائید صلاحیت ۱۲۴ داوطلب مجلس در شیراز/ آماده برگزاری انتخاباتی باشکوه هستیم

فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به نام نویسی ۳۷۷ داوطلب برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌ انتخابیه شهرستان‌های شیراز و زرقان، از تائید صلاحیت ۱۲۴ نفر این داوطلبان خبر داد.


محمدرضا امیری ، بیان کرد: پس از اعلام نتیجه رسیدگی وضعیت صلاحیت کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شهرستان‌های شیراز و زرقان، صلاحیت ۱۲۴ نفر تایید و صلاحیت ۲۱۵ نفر رد شده است.

او با بیان اینکه ۳۸ نفر از داوطلبان در مراحل مختلف از ادامه حضور انصراف داده بودند، گفت: تمام کسانیکه صلاحیتشان تائید نشده است در مهلت قانونی تعیین شده امکان اعلام اعتراض را داشتند.

امیری یادآور شد: داوطلبانی که در مرحله اخیر بررسی شورای نگهبان رد صلاحیت شده‌اند، در حالی‌که در مراحل هیئت اجرایی و نظارت تایید شده بودند، در مهلت قانونی تعیین شده امکان اعلام مراتب شکایت و اعتراض خود را به دفاتر نظارت شهرستان‌ها برای ارائه به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهیان نیز به مدت هفت روز فرصت رسیدگی مجدد اعتراض‌ها را دارد و نهایتا ۲۲ بهمن اسامی تایید شدگان نهایی به اطلاع مردم می‎رسد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز با بیان اینکه فرآیندهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکنون به خوبی انجام شده است و هیئت اجرایی برای برگزاری آن امادگی کامل دارد، گفت: تبلیغات انتخابات در این دوره مجلس شورای اسلامی از روز پنج‌شنبه ۲۴ بهمن آغاز خواهد شد و به مدت یک هفته ادامه دارد.

این مقام مسئول تاکید کرد که زمان تبلیغات برای کاندیداها تا ساعت ۸ صبح روز پنج‌شنبه یکم اسفندماه خواهد بود، هر اقدام تبلیغاتی پس از این زمان را تخلف دانست.

امیری خاطرنشان کرد: ۶۸۲ شعبه اخذ رای در شهرستان شیراز و ۴۳ شعبه در شهرستان زرقان توسط هیئت اجرایی به تصویب رسیده است.

او با بیان اینکه شعب اخذ رای با عوامل اجرایی ۵ تا ۷ نفره مدیریت می‌شود، گفت: قریب به ۱۵ هزار نفر برگزاری انتخابات مجلس در شهرستان‌های شیراز و زرقان را بر عهده دارند.

فرماندار شیراز با تاکید براینکه برای ایجاد شور حداکثری در برگزاری انتخابات، فراهم شدن امکان رقابت برای همه افراد و گروه‌ها امری تاثیرگذار است، ابراز امیداوری کرد طی روزهای باقی مانده نتایج دیگری از وضعیت صلاحیت اعلام شود تا شاهد ایجاد شور و فضای رقابتی در انتخابات باشیم.

امیری خاطرنشان کر: در مقاطعی نیز این نگرانی برای حضور در انتخابات ایجاد شده بود اما با فرمایشات مقام معظم رهبری و احساس مسئولیت مردم برای تعیین سرنوشت خود، شاهد مشارکت بالای مردم در انتخابات بودیم.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top