دانلود اپلیکیشن اندروید

معاون استاندار فارس: دست‌اندرکاران برای امنیت و سلامت انتخابات بکوشند

 

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس و رییس ستاد انتخابات این استان گفت: تمام دست‌اندرکاران انتخابات باید برای برگزاری انتخاباتی که از امنیت و سلامت لازم برخوردار باشد، تلاش کنند. 

سید احمد احمدی‌زاده شنبه در آیین افتتاحیه دوره تربیت مربی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ویژه استان‌های فارس، بوشهر، خوزستان، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد که در شیراز برگزار شد، افزود: امروز کشور در شرایط حساس و پیچیده‌ای قرار دارد و قرار است در همین شرایط انتخابات بسیار مهم را برگزار کنیم.
وی ادامه داد: مهمترین رخداد سیاسی در هر نظام سیاسی، انتخابات است که ارتباط مستقیم با امنیت ملی و اقتدار و عزت کشور دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: انتخابات در دوم اسفندماه برگزار می‌شود و سوم اسفندماه ارزیابی از عملکرد تمام دست اندرکاران انتخابات صورت می‌گیرد لذا باید هم در حوزه امنیت و هم در حوزه سلامت انتخابات نهایت تلاش خود را بکار بگیریم تا سوم اسفندماه در این ۲ حوزه سربلند باشیم.
احمدی‌زاده افزود: در بحث مشارکت مردم و رقابت در انتخابات تمام نهادهای کشور مسوولیت دارند که باید در این زمینه گام بردارند و تلاش کنند.
وی ادامه داد: در کنار انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های ۱۵ گانه انتخابیه فارس، انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و همچنین انتخابات نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی را نیز داریم که روند برگزاری این انتخابات در حال انجام است و مطابق جدول زمانبندی پیش‌ می‌رویم.

پیش‌بینی سه هزار و ۲۳۰ شعبه اخذ رای در فارس
رییس ستاد انتخابات استان فارس گفت: سه هزار و ۲۳۰ شعبه اخذ رای در سطح استان فارس برای برگزاری انتخابات دوم اسفندماه پیش‌بینی شده است و نزدیک به ۷۰ هزار نفر عوامل اجرایی این انتخابات را برگزار می‌کنند.
احمدی‌زاده همچنین با اشاره به فرمایش‌ رهبر معظم انقلاب در مورد انتخابات اظهارکرد: معظم له بر امر مشارکت در انتخابات تاکید کردند که مشارکت کشور را بیمه می‌کند و باعث اقتدار، عزت و سرافرازی جمهوری اسلامی در این شرایط می‌شود؛ ما نیز تلاش کردیم با همین فضایی که وجود دارد بتوانیم مشارکت بالایی در انتخابات دوم اسفندماه داشته باشیم چرا که مشارکت تضمین و تثبیت کننده نظام جمهوری اسلامی ایران هم در حوزه مشروعیت نظام و هم در حوزه اقتدار است.
معاون استاندار فارس در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های استان فارس در حوزه‌های مختلف گفت: استان فارس یکی از پهناورترین استان‌های کشور است که ۱۲۳ هزار کیلومتر وسعت دارد و دارای ۳۶ شهرستان، ۹۳ بخش و ۱۱۳ شهر است و اقوام، ادیان، فرق و قومیت‌های مختلف در این استان زندگی می‌کنند.
احمدی‌زاده افزود: حدود ۱۶۵ مرکز آموزشی و دانشگاهی در استان فارس وجود دارد و بیش از ۲۴۰ هزار دانشجو و ۹۰۰ هزار دانش‌آموز در استان مشغول به تحصیل هستند.
وی به ظرفیت‌های استان فارس در حوزه پزشکی اشاره کرد و یادآور شد: سالانه ۵۰۰ پیوند کبد در دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام می‌شود که به اندازه پیوند کبد تمام مراکز اروپا و آمریکا است، همچنین هزینه این پیوند کبد در آمریکا حدود ۲ میلیارد تومان است اما در شیراز این هزینه حدود ۶۰ میلیون است و عمدتا نیز خیرین به این موضوع ورود پیدا می‌کنند.
وی ادامه داد: مرقد مطهر بسیاری از امامزادگان عظیم الشان در استان فارس است که شاخص‌ترین آن‌ها حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) و حضرت سید علاءالدین حسین(ع) هستند؛ همچنین وجود بیش از ۴۲ حوزه به نام در استان فارس از دیگر ظرفیت‌های این استان است.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با نخستین میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری دوم اسفند ۹۸ برگزار می‌شود.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top