دانلود اپلیکیشن اندروید

معاون استاندار فارس:برای مقابله با کرونا،چهارشنبه‌سوری برگزار نشود.

 

سیداحمد احمدی زاده: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت اصول و نکات بهداشتی به ویژه حضور نیافتن در تجمعات و مکان‌های شلوغ، شهروندان از برگزاری آیین چهارشنبه‌سوری خودداری کنند.

 

سید احمد احمدی‌زاده، افزود: برخلاف سال‌های گذشته که شهروندان در این ایام مشغول تدارک و برنامه‌ریزی برای استقبال از سال جدید بودند، امسال شیوع ویروس کرونا شرایط را به گونه‌ای دیگر رقم زد و شهروندان حفظ جان خود و عزیزانشان و سایر شهروندان را بر هر کار دیگری ترجیح می‌دهند.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان فارس ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا، یکی از توصیه‌های جدی مسوولان و به ویژه پزشکان و متخصصان حوزه بهداشت و درمان پرهیز مردم از تجمع و حضور در مکان‌های شلوغ با توجه به قدرت گسترش و شیوع این بیماری است.
او اظهار داشت: از آنجا که مردم بنا به رسمی دیرینه در چهارشنبه پایان هرسال گرد هم جمع می‌شوند و به اصطلاح آیین چهارشنبه سوری را برگزار می‌کنند، تقاضا و خواسته ما از شهروندان این است که امسال برای حفظ جان خود و عزیزانشان و برای قرار نگرفتن در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا از برپایی این آیین به شدت خودداری کنند.
احمدی‌زاده، ضمن قدردانی از کادرپزشکی و درمانی که این روزها در خط مقدم مبارزه با این بیماری مشغول مجاهدت و از خودگذشتگی هستند افزود: بسیاری از پزشکان، پرستاران و کادر درمان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ما در این راه جان خود را از دست دادند و بسیاری نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند که برای  حفظ حرمت شهدای راه سلامت و احترام به خانواده آنها و همچنین همراهی با کادر درمانی که در راه مبارزه با این بیماری خود مبتلا به آن شده‌اند، باید از برگزاری آیین چهارشنبه پایان سال پرهیز کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بیان کرد: همچنین در کنار پزشکان و پرستاران و کادر درمانی، بسیاری از شهروندان نیز یا عزیزانشان را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند و یا مبتلا به این ویروس هستند که همدردی و همرانی با این عزیزان نیز وظیفه‌ای همگانی است و همه باید در این شرایط سخت امید دهنده و تسکین دهنده آلام یکدیگر باشیم.
وی گفت: در چنین شرایطی از مردم بافرهنگ و نوع‌دوست فارس و شیراز انتظار می‌رود که با درک شرایط، نهایت همکاری را با مسئولان و تمام کسانی که در راه مبارزه با این بیماری و کنترل آن شبانه‌روز در تلاش هستند نهایت همکاری و همراهی را داشته باشند و اجازه ندهیم در این شرایط مساله‌ای دیگر ذهن آنها را به خود مشغول کند.
احمدی‌زاده، به کسانی هم که در هر مقطعی و بدون توجه به شرایط شهروندان به دنبال برهم زدن نظم، امنیت و آرامش جامعه هستند هشدار داد که در این مقطع با توجه به شرایط حاکم و لزوم حفظ جان شهروندان، از انجام هرگونه اقدامی که سلامت شهروندان و جامع را تهدید می‌کند جدا خودداری کنند چرا که با برخورد قاطع نیروی انتظامی و دستگاه قضایی مواجه خواهند شد

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top