دانلود اپلیکیشن اندروید

مشکلات کم آبی شهرستان فراشبند با اجرای طرح آبخیزداری چشمه نیلو رفع خواهد شد

دکتر نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس در دوازدهمین سفر شهرستانی خود خبر داد: مشکلات کم آبی شهرستان فراشبند با اجرای طرح آبخیزداری چشمه نیلو رفع خواهد شد.

ریس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس پبش از ظهر پنج شنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ و در دوازدهمین سفر شهرستانی خود ، از پروژه های مهم عمرانی و طرح های تاثیرگذار اقتصادی شهرستان فراشبند بازدید و با صادق فروغی فرماندار این شهرستان و مدیران این پروژه ها دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، شهرستان فراشبند ، پایان بخش سومین مرحله سفرهای شهرستانی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس بود، شهرستانی با ۴۵ هزار نفر جمعیت که در ۱۷۳ کیلومتری جنوب غرب شیراز واقع شده است.

دکتر نوروزی در ابتدای ورود به محدوده استحفاظی شهرستان فراشبند، از محور فیروزآباد- فراشبند بازدید کرد.
بازدید از فاز دوم پالایشگاه آغار، بازدید از محور فراشبند-مسقان و بازدید از طرح آبخیز داری چشمه نیلو(سد آب نیلو) از دیگر پروژه هایی بود که در جریان سفر شهرستانی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس به شهرستان فراشبند انجام گرفت.

بنا به گفته دکتر نوروزی ، پیگیری جهت تامین اعتبار پروژه محور فراشبند-فیروزآباد در اولویت کاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس قرار دارد.

 وی در خصوص پروژه محور فراشبند-مسقان نیز گفت: تلاش داریم تا به این پروژه که در سهولت دسترسی مردم جنوب کشور به ویژه بوشهر به شیراز نقش اساسی دارد در حد توان کمک نمائیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس از اهمیت اجرای طرح آبخیزداری چشمه نیلو(سد آب نیلو) در شهرستان فراشبند خبر داد و گفت:  تسریع در اجرای این طرح با توجه به دبی آب قابل قبول در شهرستان فراشبند ، می تواند در رفع مشکل کم آبی و تامین آب آشامیدنی و بخش کشاورزی تاثیرگذار باشد.

دکتر نوروزی در حاشیه بازدید از فاز دوم پالایشگاه آغار که بیش از ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملا متوقف شده است ، تصریح کرد: موانع احداث این پالایشگاه که نقش بسزایی در پیشرفت شهرستان فراشبند دارد و در آینده می تواند در تامین بنزین کشور موثر باشد ، از طریق مکاتبات انجام شده با وزارت نفت در دست پیگیری است.

لازم به ذکر است، دکتر حسن نوروزی در طول یکماه از معارفه خود به عنوان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس از پروژه های مهم عمرانی و طرح های تاثیرگذار شهرستان های لامرد، مهر، کوار، خفر، جهرم، لارستان، گراش، اوز، خنج، فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند بازدید نموده است.


 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top