دانلود اپلیکیشن اندروید

معاون استاندار فارس: پر شدن ۱۱ هزار حلقه چاه غیر مجاز در استان فارس

معاون سیاسی و امنیتی استادار فارس گفت: بیش از ۱۱ هزار حلقه چاه غیر مجاز در استان فارس پر شده اند .

سید احمد احمدی زاده ظهر شنبه در کارگروه حفظ منابع آبی استان فارس بیان کرد: تاکنون در استان فارس از مجموع چاه‌هایی غیر مجازی که در استان فارس وجود داشته ۱۱ هزار حلقه چاه غیر مجاز پر شده است اما باید به این سوال پاسخ داد که چه قدر از این چاه‌ها تاکنون دوباره احیا شده‌اند.

وی اضافه کرد: حریم پایین دست سد درود زن در استان فارس اراضی ملی است و برخی نسبت به تصرف این اراضی ملی اقدام کرده‌اند که تاکنون هیچ اقدام قانونی بر علیه آنان صورت نگرفته است و برنامه‌ای نیز برای حفظ این زمین‌ها یا رفع تصرف آنها وجود نداشته است.

معاون استاندار فارس در خصوص نقش فرمانداران نیز تاکید کرد: فرمانداران بر اساس وظیفه قانونی و حوزه اختیارات می‌توانند نسبت به ارائه گزارش اقدام کنند از این رو اگر در برخی از مناطق موضوعاتی مورد غفلت واقع شده است باید نقش دیگر دستگاه‌ها نیز در این اقدام در نظر گرفته شود اما فرمانداران تمامی شهرستان‌ها این آمادگی را دارند تا در صورتی که دستگاه‌های مربوطه در راستای حفظ منابع آبی اقدامات قانونی خود را انجام دهند فرمانداران نیز بر حسب قانون وظایف محوله را تمام و کمال انجام دهند.

احمدی زاده همچنین با اشاره به آمارهای کشوری گفت: در کشور بالغ بر ۹۰۰ هزار حلقه چاه وجود دارد که از این میزان بالغ بر ۴۰۰ هزار حلقه چاه غیر مجاز در کشور وجود دارد.

کارگروه‌هایی برای هیچ

مدیر کل محیط زیست استان فارس گفت: طی سال گذشته مقرر شده بود میزان کشت برنج کاهش یابد اما در استان کش برنج از ۲۵ هزار هکتار به ۲۶ هزار هکتار رسیده است که این نشان می‌دهد در کارگروه‌های حفظ منابع آب هیچ رخداد مثبتی صورت نگرفته است.

حمید ظهرابی اضافه کرد: برخی از مسئولین سیاسی، انتظامی و فرمانداران در راستای حفظ منابع آبی موانعی ایجاد کرده‌اند که مانع از اجرای این طرح شده زیرا بایستی این افراد نیز در راستای حفظ منابع ابی استان و مبنای اقدامات انجام شده ارائه توضیحات کنند.

وی اضافه کرد: کرونا بهترین فرصت بود تا از این فرصت استفاده شود تا نسبت به رفع تصرف زمین‌های ملی یا پر کردن چاه‌های غیر مجاز استفاده شود اما با عدم برنامه ریزی از این فرصت استفاده نشد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top