دانلود اپلیکیشن اندروید

بی‌توجهی به ارزیابی عملکرد در آموزش‌وپرورش هزینه آفرین است

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: ارزیابی عملکرد وجه مغفول مدیریتی است و عدم توجه به آن می‌تواند موجب خسارت و هزینه زیادی برای آموزش‌وپرورش شود .

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی  در کارگروه زیر نظام مدیریت عملکرد و ارزیابی آموزش‌وپرورش استان ، گفت: ارزیابی عملکرد وجه مغفول مدیریتی است  و عدم توجه به آن می‌تواند موجب خسارت  و هزینه زیادی برای آموزش‌وپرورش شود .

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به عدم تناسب هزینه‌های زمانی و مالی با بهره‌وری کار در آموزش‌وپرورش ، گفت: اگر در قالب شاخص‌های منطقی و به نحو مطلوب ارزیابی انجام شود،هم می‌تواند موجب افزایش رضایتمندی فردی شود و هم ارتقاء بهره‌وری در سیستم را به همراه داشته باشد.

وی با انتقاد از عدم توجه جدی به این موضوع در آموزش‌وپرورش ، گفت: برای دستیابی به اهداف پیش‌بینی‌شده در حوزه تعلیم و تربیت، باید از کار سلیقه‌ای پرهیز کرد و با برنامه‌ریزی منسجم ،تلاش‌های سنتی خود را به سمت کار علمی پیش‌بریم .

نجفی وجه نظارتی آموزش‌وپرورش فارس را پررنگ ارزیابی کرد و گفت: تلاش ما این است تا با کاهش هزینه‌ها و افزایش دقت و سرعت به نتایج مطلوب خود دست‌یابیم و در این مسیر یکی از اساسی‌ترین برنامه اصل مشتری محوری و تکریم ارباب‌رجوع است.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش‌وپرورش فارس نیز گفت: ارزیابی موجب روشن شدن ارزش فعالیت‌های  هر بخشی است .

فرج اله میرزایی ضمن اشاره به نتایج ارزشیابی‌های آموزش‌وپرورش طی سال‌های اخیر ، گفت: با تلاش‌های انجام‌شده و در دو سال گذشته موفق به تقویت جایگاه آموزش‌وپرورش در سطح استان شده‌ایم و در آینده نیز می‌توان این جایگاه را ارتقاء داد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top