دانلود اپلیکیشن اندروید

تلاش همگانی برای کاهش میزان بی سوادی در استان

دکترعلی عسکر نجفی در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته سواد آموزی، گفت: سواد محور توسعه است و هر چه جمعیت باسواد کشور بیشتر باشد ، توسعه یافتگی نیز افزایش می یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس بی سوادی را عامل بازدارنده توسعه معرفی کرد و افزود: باید تلاش کنیم تا میزان بی سوادی را در جامعه کم کرده و در صورت امکان ریشه کن کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکترعلی عسکر نجفی در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته سواد آموزی، گفت: سواد محور توسعه است و هر چه جمعیت باسواد کشور بیشتر باشد ، توسعه یافتگی نیز افزایش می یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس بی سوادی را عامل بازدارنده توسعه معرفی کرد و افزود: باید تلاش کنیم تا میزان بی سوادی را در جامعه کم کرده و در صورت امکان ریشه کن کنیم.

وی گفت: بر همین اساس و  با بررسی‌های به‌عمل‌آمده در سطح استان فارس، شهرستان‌ رستم ، فراشبند ، قیر و کارزین ، کوار و زرین دشت ،نسبت به سایر  شهرستان های استان از میانگین باسوادی کمتری برخوردار هستند.

نجفی یادآور شد: میانگین باسوادی استان در جمعیت 10 تا 49 سال به‌عنوان جمعیت هدف سوادآموزی ، 95 و 8 دهم درصد است و این در حالی است که میانگین باسوادی این شهرستان‌ها نزدیک به 17 درصد از میانگین استانی کمتر است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس افزود: بر همین اساس ،ضمن طرح این موضوع در شورای پشتیبانی سوادآموزی استان که با حضور رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور انجام شد، مقرر شد تا در قالب طرح شتاب بخشی ،از همه امکانات استان برای افزایش میانگین باسوادی در این شهرستان‌ها استفاده شود .

وی گفت: در قالب این طرح فرمانداران  به‌عنوان روسای شورای پشتیبانی سوادآموزی در کنار روسای ادارات آموزش‌وپرورش و سیار مسئولین دستگاه‌های مختلف در این امر مهم باهم همکاری دارند. 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top