دانلود اپلیکیشن اندروید

این نظام حاصل خون هزاران شهید می باشدو شرکت در انتخابات به منزله حمایت همه جانبه از نظام می باشد

مدیر کل آموزش و پرورش فارس: این نظام حاصل خون هزاران شهید می باشدو شرکت در انتخابات به منزله حمایت همه جانبه از نظام می باشد به همین خاطر آموزش و پرورش استان برای حضور پرشور فرهنگیان در انتخابات تلاش خواهد کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، دکتر علی عسکر نجفی در جمع کارکنان اداره کل ، ماموریت خطیر همه فرهنگیان را  تربیت مهمترین عنصر آفرینش معرفی کرد و گفت :  همه ما در تلاشیم زمینه های تربیت صحیح دانش آموزان استان پهناور فارس را فراهم کنیم و این وظیفه سنگین از طرفی باعث خوشبختی است چرا که ما برگزیدگانی در این حوزه  هستیم که  این مسئولیت مهم را به عهده داریم و باید همواره شکرگذار باشیم . 

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با تاکید بر اهمیت ایجاد امنیت و سالم سازی محیط های آموزشی گفت : سیاست آموزش وپرورش توسعه کیفیت آموزشی وتربیتی است و در این توسعه کیفی تقویت روحیه همکاری وتعاون وکارگروهی ،توسعه خلاقیت وافزایش انگیزه در کنار توسعه روحیه هم نوع دوستی ومسوولیت پذیری در قبال جامعه مورد توجه قرار دارد .

وی  با تاکید بر اینکه کار آموزش و پرورش نیازمند نقشه راه است گفت : در این راستا وزیر آموزش وپرورش در ابتدای سال تحصیلی در افق 1400 محورهایی را  تبیین و ترسیم کردند که همه باید بر اساس آن حرکت کنیم و  باید تلاش کنیم بر اساس همین محورهای هشت گانه کارها را پی ریزی ، برنامه ریزی و پی گیری کنیم .

 

نجفی در تشریح این محورهای هشت گانه گفت : ما باید دنبال تربیت چند ساحتی باشیم و همه حوزه های تربیت مد نظر قرار گیرد ، باید تلاش کنیم زیر نظام های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که شامل زیرنظام برنامه درسی ، نیروی انسانی ، فضا و تجهیزات و امکانات ، مدیریت و راهبری ، پژوهش و ارزشیابی  استقرار یابند ،

مدیرکل آموزش و پرورش فارس تقویت مدرسه را  یکی دیگر از محورهای مطرح شده عنوان کرد و گفت : لازمه تحول در آموزش و پرورش ، تحول در مدرسه است و در این میان بهبود مدیریت مدارس و انتخاب و انتصاب مدیران شایسته و تعالی مدیریت بسیار مهم است چرا که اگر بناست مدرسه محور باشد کسی که باید منادی و رهبر تحول و تغییرات مثبت باشد مدیر است .

وی با تاکید بر لزوم ارتقا جایگاه معلمان گفت : نیروی انسانی رمز پویایی ، نشاط ، سرزندگی و ایجاد تغییرات است و از آنجا که معلم کانون اصلی تحولات آموزش و پرورش است لذا باید جایگاه معلم  به عنوان یک محور اساسی مورد توجه قرار گیرد .  

نجفی گفت : آموزش و پرورش به دنبال اهداف متعالی و بلندی است که از این طریق عدالت آموزشی و ایجاد فرصت های برابر در این حوزه را برای همه هموطنان فراهم نماید.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود : آموزش و پرورش به تنهایی از عهده مسئولیت خطیر تعلیم و تربیت برنمی آید و باید همه شرکای ما پای کار بیایند و با ایجاد انگیزه  و بسترسازی زمینه مشارکت آنها فراهم شود .

وی با تاکید بر لزوم  بهبود اقتصاد آموزش و پرورش به عنوان یکی دیگر از محورهای هشت گانه گفت : ضعف منابع و کمبود اعتبارات باعث شده بین درخواست ها و آن چیزی که در دسترس است فاصله زیادی باشد.

نجفی افزود :  باید در تامین منابع و اعتبارات و ایجاد رابطه و تعادل بین خواسته ها و نیازها و داشته ها تلاش شود  که در این راستا ظرفیت های خوبی مانند صندوق ذخیره فرهنگیان در دستور کار است . 

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت : برای تحقق این محورها باید بسترهایی از جمله  ایجاد امنیت ، آرامش ، انسجام و همدلی میان همکاران ، گسترش تعاملات برون سازمانی و استفاده از ظرفیتهای آنها ، گسترس تعاملات درون سازمانی ، رعایت حقوق مردم و حق الناس فراهم شود .

وی  فارس را به لحاظ پراکندگی و گستردگی به عنوان " ایران کوچکی "  معرفی کرد و  گفت : گستردگی و پراکندگی ، تنوع قومیتی ، مذهبی ، اقلیمی در استان فارس باعث شده  کار در آن از پیچیدگی خاصی برخوردار باشد و که موانعی را بر سر راه ایجاد کرده  است .

نجفی بر حضور پرشور همه فرهنگیان در انتخابات تاکید کرد و گفت: این نظام حاصل خون هزاران شهید می باشدو شرکت در انتخابات به منزله حمایت همه جانبه از نظام می باشد به همین خاطر آموزش و پرورش استان برای حضور پرشور فرهنگیان در انتخابات تلاش خواهد کرد.

وی به برخی از آفت هایی که سیستم تعلیم و تربیت خصوصا در استان را تهدید می کند  اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی تصور می کنند آموزش و پرورش محل سهم خواهی و یا تسویه حساب شخصی است و به آن همانند ملک شخصی نگاه می کنند ، در حالی که باید گفت سیستم تعلیم و تربیت زمانی موفق می شود که بدور از این حواشی به دنبال کار علمی و تربیتی باشد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در همین راستا گفت: تمام تلاش تیم مدیریتی آموزش و پرورش در استان و شهرستان ها معطوف به کار در راستای قانون و منطبق با برنامه های عملیاتی سند تحول بنیادین می باشد و تلاش شده تا از این حواشی و آفت ها به دور باشد.

نجفی با اشاره به اقدامات  خوب انجام شده در سال جاری در حوزه پشتیبانی گفت : نظام مند کردن دریافت ها و پرداخت ها ، اتمام پروژه های نیمه تمام ، بهره برداری از هنرستان شهید بهشتی با ظرفیت هزار و 200 هنرجو و 11 رشته ، بهره برداری از  پروژه حیات طیبه با دو هزار دانش آموز ، افزایش 40 میلیارد تومانی سهم خیرین در آموزش و پرورش نسبت به سال گذشته از جمله اقدامات انجام شده است .

وی افزود :   افزایش در آمدهای اختصاصی ، تبدیل به احسن کردن املاک و تغییر کاربری و فروش آنها ، 420 پروژه فعال فضای آموزشی ، پرورشی و ورزشی ، در تحقق ماده 13 قانون شوراهای آموزش و پرورش و سهم آن از عوارض امسال بیش از 2 میلیارد تومان عوارض وصول کرده ایم جمع آوری بخاری های غیر استاندارد  بیش از   2هزار و 500 کلاس درس  از جمله دیگر اقدامات آموزش و پرورش فارس است .

نجفی به اقدامات خوب در جهت ترویج فرهنگ قرآنی و انس بیشتر با آن اشاره کرد و گفت : احیاء مسابقات قرآن مناطق 14 گانه ، کسب عنوان دستگاه برتر در کشور در حوزه نماز ، کسب رتبه های برتر در مسابقات قرآن و عترت و نماز  و مسابقات سرود توسط دانش آموزان فارس  و  اجرای پرسش مهر  از جمله اقدامات در حوزه پرورشی است .

نجفی با اشاره به اقدامات خوب انجام شده  در حوزه آموزش متوسطه در سال جاری  گفت : کسب 7 رتبه تک رقمی در کنکور ، کسب 17 رتبه در المپیاد شامل کسب مدال نقره و مقام دوم مسابقات جهانی در مجارستان در رشته نجوم ، کسب رتبه های اول تا سوم در جشنواره های جابر ، جوان و نوجوان خوارزمی ، ایجاد رشته های مهارتی و راه اندازی هنرستان از جمله اقدامات صورت گرفته در این حوزه است .

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در تشریح برخی از اقدامات انجام گرفته در حوزه آموزش ابتدایی در سالهای اخیر گفت: در حوزه جذب نوآموزان پیش دبستانی با توجه به اهمیت موضوع با اقدامات انجام گرفته  موفق به جذب  37 درصدی نوآموزان پیش دبستانی شده ایم .

وی گفت : ما مهر امسال را با کمبود بیش از 9 هزار نفری نیروی انسانی شروع کردیم که واقعا  سختی زیادی را پشت سر گذاشتیم ، لذا علی رغم همه ی کمبودها مِهر بانشاطی داشتیم و توانستیم  هزار و 700 نیروی جدید را به  سیستم اضافه کنیم .

نجفی به اقدامات خوب انجام گرفته در حوزه آموزش پژوهش اشاره کرد و گفت : کسب مقام اول استان در پژوهش ، 6 هزار اقدام پژوهی ، راه اندازی 19 مدرسه پژوهنده و بحث معلم پژوهنده حاصل تللاش ها همکارانمان در این حوزه است

وی گفت : خوشبختانه با تلاش های همکارانمان در حوزه سوادآموزی هم  موفق به کسب مقام برتر سوادآموزی در بین استان های کشور شده ایم .

مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود : جذب افراد بازمانده از تحصیل ، افزایش جذب دانشگاه فرهنگیان و توجه به شبانه روزی ها از  اقدامات خوب دیگری  است که نجفی به آنها اشاره کرد .

وی به اقدامات خوب انجام گرفته در حوزه حقوقی  اشاره کرد وگفت : علی رغم اینکه اعتبار چندانی در این حوزه اختصاص نگرفته بیش از 300 سند را تحصیل کردیم و  2 هزار و 700 ملک فاقد سند تحصیل شد و پرونده هایی مختومه شد که داری ارزش بیش از 120 میلیارد تومان بوده است .

نجفی با اشاره به افزایش سه صدم متر مربع سرانه فضای ورزشی گفت : افزایش  27 هزار متر مربع به سرانه فضاهای ورزشی  ، 20 چمن مصنوعی ، 3 استخر دانش آموزی و چندین کلاس درس تربیت بدنی ، کسب مقام ها در المپیک های جهانی توسط دانش آموزان فارس  همه از مواردی است که باعث درخشش حوزه تربیت بدنی شده است .

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به هزینه کرد  بیش از 2 میلیارد تومان برای تجهیزات ورزشی و آسیب های اجتماعی  گفت : آموزش و پرورش در حوزه آسیب های اجتماعی پا به کارترین دستگاه بوده است و نسبت به سرنوشت دانش آموزان احساس مسئولیت کرده است .

وی  با اشاره به اجرای موفق طرح نماد و انعقاد تفاهم نامه های با بهزیستی ، نیروی انتظامی ، دادگستری در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت : بیش از 50 هزار دانش آموز در معرض خطر بودند که تحت پوشش طرح قرار گرفتند و امسال هم به  تعداد دانش آموزان تحت پوشش اضافه شده اند .

نجفی افزود : همواره توسعه کمی در بحث غیر دولتی مورد توجه بوده و بالای 3 هزار مجوز تاسیس صادر شده اما باید در خصوص کیفیت هم بیشتر کار شود .

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت : در خصوص تعامل درون سازمانی و جهت ایجاد رضایت مندی در بین همکاران با  6تشکل صنفی شناسنامه دار جلسه گرفتیم و در این زمینه خانه اندیشه ورز را راه اندازی کردیم .

وی با اشاره به بیش از200 انتصاب بدون حاشیه سازی در آموزش و پرورش استان فارس  گفت :  مدیریت این  انتصاب ها و پرهیز از حاشیه ، قوم گرایی ، باندبازی ، سیاست زدگی کار سختی است و آموزش وپرورش توانست از این گردنه ها به سلامت عبور کند .

نجفی گفت : در حوزه بازرسی نظارت های سامان مند ، هدف مند ، با برنامه و با هدف حل مسائل و مشکلات مدارس و ادارات به خوبی صورت گرفت به گونه ایی که بسامد بازرسی ها علی رغم مشکلات در حوزه حمل و نقل امروز بیش از هر زمان دیگری است .

وی به حضور موثر حوزه حراست اشاره کرد و گفت : امروز به یمن حضور موثر این حوزه با کمترین مشکل به کار خود ادامه می دهیم .

نجفی گفت : باید افق 1400 را  باقدرت ترسیم کنیم که در این افق باید برای مشکلات چاره اندیشی کنیم که با ذهن خلاق و برنامه ریز و دست توانمند شما عزیزان میسر و مقدور می شود .

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top