دانلود اپلیکیشن اندروید

برگزاری یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی فارس

مدیر کل آموزش و پرورش فارس ، زنده نگه داشتن یاد شهدا را عامل شناخت راه و عمل به وصایای آنها دانست و گفت : در شرایط کنونی، کشور و نظام ما احتیاج مبرم به این موضوع دارد و باید توجه بیشتری به این مقوله داشته باشیم

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در جلسه اعضای کمیته کنگره شهدای فرهنگی و دانش آموز استان، از  برگزاری یادواره  شهدای دانش آموز و فرهنگی فارس در اسفند ماه سال جاری در شیراز خبر داد و گفت :  امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد  شهدا کمتر از شهادت نیست و مسئولیت سنگینی به عهده ماست .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس زنده نگه داشتن یاد شهدا را عامل شناخت راه و عمل به وصایای آنها دانست و گفت : در شرایط کنونی کشور و نظام ما احتیاج مبرم به این موضوع دارد و باید توجه بیشتری به این مقوله داشته باشیم .

وی فرهنگ ایثارگری و شهادت را به عنوان ذخیره ای برای جامعه امروز معرفی کرد و گفت : این ذخیره باید در جاهایی که قرار است از کیان نظام مقدس اسلامی دفاع شود به کمک ما بیاید و همه  به تعهد خود در این قضیه عمل کنیم و از خون های حقی که ریخته شده پای سرافرازی این مملکت بهره ببریم .

 

نجفی افزود : بیشترین تاکید شهدا در وصیت نامه خود حمایت از ولایت فقیه بوده و  اینکه پای نظام بایستید و نگذارید مملکت دست اجانب بیافتد و این تکلیف الهی است و نباید حرارت و شوق دفاع از مملکت به سردی تبدیل شود .

وی یکی از افتخارات آموزش و پرورش را فعالیت بخش قابل توجهی از فرهنگیان به عنوان بسیجی عنوان کرد و گفت: از افتخارات آموزش و پرورش کشور در دوران دفاع مقدس و پیروزی انقلاب تقدیم 36 هزار شهید دانش آموز و بیش از 8 هزار شهید فرهنگی بوده و امروز نیز آموزش و پرورش خود را حافظ انقلاب اسلامی می داند و در تداوم این هدف بزررگ تلاش می کند.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به برگزاری کنگره شهدای دانش آموز و فرهنگی در اسفندماه سال جاری ،افزود : با همین نگاه و سبقه باید کنگره شهدای فرهنگی و دانش آموز در دستور کار قرار گیرد و در این زمینه همکاری همه دستگاه ها را می طلبد .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس نیز بزرگترین هدف از  برگزاری یادواره شهدا را زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها  و روشن نگه داشتن مشعل شهادت و ایثارگری در راه دین دانست و گفت : جا دارد که در آموزش و پرورش با تمام قدرت در این زمینه کار کنیم و با دقت نظر و برنامه ریزی دقیق در تحقق این هدف  استمرار داشته باشیم .

جهانبخش بانشی افزود : در این کنگره جامعه هدف ما دانش آموزان است و  باید برنامه به صورت مدرسه محوری پیاده می شود و دانش آموزان  در تمام مدارس با روح این برنامه ، هدف و فلسفه زیبای شهید و شهادت آشنا می شوند .

وی با بیان اینکه حوزه دفاع مقدس و شهدا اصلی ترین سیاست های کاری حوزه پرورشی است گفت : باید تلاش شود سرودهای دانش آموزی ، تولید فیلم در این خصوص داشته باشیم و این موارد باید از دل دانش آموزان بیرون بیاید و کاربری و هدایت گری در مدارس صورت گیرد .

در این جلسه نمایندگان دستگاه های مختلف عضو کمیته کنگره شهدای فرهنگی و دانش آموز استان به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود پرداختند.

لزوم برگزاری پیش یادواره در مدارس و ادارات آموزش و پرورش سراسر استان، ضرورت استفاده از دیدگاه ها و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل دانش آموزان استان در برگزاری این یادواره، استفاده از روش ها و ابزار های نوین در برگزاری یادواره ، ضرورت پاسخگویی به شبهات در حوزه دفاع مقدس، تهیه کتاب و مستند سازی فعالیت های یادواره و ... از مهمترین مسائلی بود که این نمایندگان بیان کردند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top