دانلود اپلیکیشن اندروید

هم‌اکنون حدود 600 پروژه آموزشی و پرورشی در استان در حال احداث است

مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس فارس گفت: هم‌اکنون حدود 600 پروژه آموزشی و پرورشی در استان در حال احداث است و رکورد تحویل مدرسه در مهرماه امسال در فارس شکسته شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس ، مهندس موصلی در نشست آموزشی  تخصصی معاونین پشتیبانی، مسئولان بودجه ، امور مالی، تعاون و حقوقی ادارات و مناطق آموزش‌وپرورش سراسر فارس در مرکز ضمن خدمت فرهنگیان شیراز، گفت: هم‌اکنون حدود 600 پروژه  آموزشی و پرورشی در استان در حال احداث است و  رکورد تحویل مدرسه در مهرماه امسال در فارس شکسته شد.

مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس فارس  ضمن تقدیر از  تلاش معاونین پشتیبانی  ادارات آموزش‌وپرورش مناطق و شهرستان‌های استان در این زمینه ، گفت:  احساس مسئولیت مسئولین آموزش‌وپرورش نسبت به فضاها و تجهیزات در اختیار ، نقش بسیار مهمی در توسعه ، حفظ و نگهداری تجهیزات و فضاهای آموزشی و پرورشی مناطق دارد.

وی این احساس مسئولیت را زمینه‌ساز تلاش بیشتر برای تجهیز و ساخت پروژه‌های بیشتر با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف همچون کمک‌های  خیرین دانست و گفت:  این نکته در استان فارس یک شاخص بسیار خوب است و برای همین هم شاهد هستیم میانگین سرانه فضای آموزشی ما از میانگین کشور مقداری بالاتر است ولی از سرانه استاندارد هنوز خیلی فاصله‌داریم .

موصلی ضمن قدردانی از مسئولین و کارشناسان دوایر حقوقی و بودجه  در ادارات آموزش‌وپرورش شهرستان‌ها و مناطق استان گفت: با همکاری بسیار خوبی که این عزیزان با معاونین پشتیبانی دارند ، نگهداری از تجهیزات و ساختمان‌های آموزشی و پرورشی به‌خوبی در ادارات آموزش‌وپرورش رخ‌داده است.

مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس فارس در ادامه با اشاره به جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس سطح استان گفت: با همکاری شما توانستیم امسال 2500 بخاری نفتی را از مدارس جمع کنیم و این مسئله در جای خود امری بسیار مهم است که توسط شما رقم خورده است و باید قدر آن را  بدانید.

 

وی گفت: فضاهای بسیار خوب و مناسبی که تاکنون  در سطح استان ایجادشده است افتخاری است برای ما به‌نحوی‌که سایر دستگاه‌های دیگر نیز خواستار استفاده از این امکانات و تجهیزات مثل مرکز آموزش ضمن خدمت فرهنگیان استان برای برنامه‌های  خود هستند.

موصلی با تأکید بر لزوم داشتن اطلاعات دقیق از فضاها و اماکن متعلق به آموزش‌وپرورش گفت: تاکنون اطلاعات خوبی در این زمینه جمع‌آوری و در اختیار اداره کل نوسازی مدارس قرارگرفته است اما با توجه به اینکه گرفتن اعتبارات  برای پروژه‌ها مستلزم داشتن سند مالکیت املاک هست ،لذا لازم است در این خصوص اقدامات بیشتر و به‌موقع صورت پذیرد.

وی افزود: علاقه‌مندیم یک واحد و کارشناس در تمام مناطق آموزش‌وپرورش به‌عنوان نمایندگی مستقل نوسازی مستقر شود تا  با تعامل بیشتر با معاونت پشتیبانی از اتلاف وقت برای پیگیری کارهای  کوچک در حوزه نوسازی مدارس  جلوگیری شود .

مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس فارس افزود: یکی از موفقیت‌ها ما شروع ساخت پروژه‌های زیادی است که در سطح استان فارس با منابع اعتباری کم انجام‌شده  و توانستیم اعتبارات و تجهیزات خوبی از طرف نوسازی مدارس در اختیار ادارات آموزش‌وپرورش شهرستان‌ها و مناطق استان قرار دهیم .

وی با اشاره به تعامل بسیار خوب اداره کل نوسازی مدارس و اداره کل آموزش‌وپرورش استان ، گفت: این امر موجب گردیده هم‌افزایی بیشتری در استان صورت بگیرد ، این حرکت شروع‌شده و انشاء الله در عین کمبود بودجه همه تلاش خود را به کار می‌بریم تا از طریق راهکارهایی همچون کمک خیرین،  جابجایی تجهیزاتی که ممکن است موردنیاز یک مدرسه نباشد به مدرسه‌ای دیگر ، فروش املاک غیرقابل استفاده و... برخی از مشکلات مدارس را رفع نماییم.

موصلی همچنین توصیه کرد:  تلاش کنید فضاها و جاهایی که مازاد است و استفاده ندارند را  واگذار نمایید تا منابع آن به همان شهرستان برگردد و ساخت‌وساز بشود ،البته این امر شرایط و فرایندی دارد که با توجه به وجود قانون در این زمینه ، سازوکارهای قانونی آن نیز توسط اداره کل آموزش‌وپرورش مشخص‌شده است.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top