دانلود اپلیکیشن اندروید

نقش کلیدی نماز در تحقق ساحت اعتقادی ، عبادی و اخلاقی در سند تحول بنیاد بنیادین

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس مهم‌ترین ساحت تربیتی در سند تحول بنیادین را ساحت اعتقادی ، عبادی و اخلاقی معرفی کرد و گفت : نماز نقش کلیدی در تحقق این ساحت تربیتی دارد و از این منظر هم اهمیت بحث نماز برای رسیدن به اهداف تربیتی مهمی که پی گیریم بیش‌ازپیش آشکار است 

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در جلسه ستاد اقامه نماز آموزش‌وپرورش استان ، با اشاره به اقدامات خوبی که در حوزه نماز در سطح کشور انجام‌شده ، گفت : برگزاری شورای عالی نماز ، اجلاس نماز ، پیش اجلاس نماز ، مسابقات انشای نماز و ... ازجمله مواردی است که در سطح کشور در خصوص بحث نماز اجرا می‌شود که همه نشان  از توجه ویژه حاکمیت به این بحث است .

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با تأکید بر لزوم ترویج  هر چه بیشتر فرهنگ نماز و نمازخوانی گفت : باید این فرهنگ به‌صورت کامل در بین همه آحاد مختلف جامعه خصوصاً در بین دانش آموزان نهادینه شود .  

وی مهم‌ترین ساحت تربیتی در سند تحول بنیادین را ساحت اعتقادی ، عبادی و اخلاقی معرفی کرد و گفت : نماز نقش کلیدی در تحقق این ساحت تربیتی  دارد و از این منظر هم اهمیت بحث نماز برای رسیدن به اهداف تربیتی مهمی که پی گیریم بیش‌ازپیش آشکار است .

نجفی عوامل تأثیرگذار در موضوع ترویج فرهنگ نماز را در دودسته عوامل انسانی و غیرانسانی تقسیم کرد و گفت : عوامل انسانی شامل دانش آموزان و اولیای آن‌ها ، معلمان ، مدیران ، معاونان و ائمه جماعت است .

وی نماز را از اولویت های برنامه های آموزش‌وپرورش استان فارس معرفی کرد و گفت :  نمازخانه‌ها ، اعتبارات ، برنامه‌های مختلف در خصوص نماز ، دستگاه‌های اجرایی کمک‌کننده در بحث ترویج نماز و مساجد عوامل غیرانسانی مؤثردر ترویج فرهنگ نماز هستند.  

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس  با تأکید بر لزوم نظارت و بازدید از مدارس در بحث نماز گفت : اهمیت نماز برکسی پوشیده نیست و در این راستا باید مدارسی که در این زمینه فعال‌ترند شناخته شوند و به‌عنوان مدرسه الگوی نماز در نظر گرفته شوند .

 

رئیس ستاد اقامه نماز استان نیز در این جلسه با اشاره به  این آیه قرآن که خدای تعالی  می‌فرماید ما شمارا زیاد کمک می‌کنیم گفت : اگر بخواهیم یک کشور عزتمند داشته باشیم باید بر بحث‌های معرفتی و خداشناسی تأکید داشته باشیم و بچه‌ها را به خدا وصل کنیم .

سید حسین ذوالانوار با تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق درزمینه نماز در ابتدای سال ،گفت : برای عملی شدن این خیر بزرگ و حیاتی در مدارس ،لازم است برای مدیران و مربیان دوره‌های آموزشی در نظر گرفته شود .

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز استان فارس نیز در این جلسه گفت : اصل و اساس همه آموزش‌های دینی در نوجوانان و جوانان ، خانواده و مدرسه است و  اساس همه فعالیت‌های فرهنگی کشور توجه به آموزش‌وپرورش و بحث نماز  است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی سقاچی با اشاره به اعزام 900 نفر از روحانیون در سطح مدارس استان و 7 هزار نفر غیر روحانی گفت : بدین ترتیب  در 8 هزار مدرسه  استان نماز جماعت برگزار می شود  .

وی افزود : باید تلاش کنیم در شان جمهوری اسلامی و آموزش‌وپرورش  نماز جماعت در مدارس برگزار شود .

 

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز استان فارس با اشاره به راهکارهای ترویج نماز در مدارس ، گفت:  آموزش عوامل اجرایی مدارس و تأکید بر رعایت حداقل 30 دقیقه وقت برای اقامه نماز در مدارس، می‌تواند در این زمینه راه گشا باشد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top