دانلود اپلیکیشن اندروید

پیام استاندار فارس به مناسبت روز معلم سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری متن پیام دکتر عنایت الله رحیمی به شرح زیر است:
 بسم الله الرحمن الرحیم 
12 اردیبهشت، روز معلّم و سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری، روز تکریم دانایی و ارج نهادن به مقام و منزلت چراغدارانِ معرفت و آگاهی است. 

راز و رمز ماندگاری تمدن ها و سرفرازی جوامع ممتاز، یقیناً به خاطر رواج اندیشه های متعالی، گسترش دانش و تعمیق بینش و باورهای معرفتی است. تحقق این امر مهم، منوط به دانایی، توانایی و اراده ی معلّمان و اندیشمندان هر جامعه است و بدون شک رمز جاودانگی و پویایی هر تمدنی رابطه ای گسست ناپذیر با نقش آفرینی معلّمان آن جامعه دارد و درکِ جایگاه و منزلتِ معلّم، از الزاماتِ غیرقابل انکار در این مسیر عزت آفرین است. 

 در پرتو همتِ معلّمِ فهیمِ بینش مند، می توان از درخت کهنسال علم و ادب، میوه های صداقت، نوع دوستی، شهامت، کمال گرایی و خداباوری را به جامعه ی عزیز و بزرگ دانش آموزی و دانشجویی تقدیم نمود و جامعه را از شمیم دل انگیز آگاهی، اخلاق و معرفت سرشار کرد.  

 الفبای توسعه، تعالی، توفیق و ترسیمِ شهر آرمانی، در دست باکفایت معلّم است؛ دست توانا و دل مهربانِ معلّم است که می تواند از مس وجود آدمی، کیمیای کیمیاساز بسازد و به رسالت خود که همانا، هدایت و به کمال رساندن است جامه ی عمل بپوشد و کاری از جنس رسالتِ پیامبران را به منصّه ی ظهور برساند که شایسته ی تحسین و تقدیر و لایق احترام، تکریم و تواضع باشد.
  
اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره معلّم شهید، استاد، مرتضی مطهری، هفته معلّم را خدمت فرهنگیان عزیز، استادان ارجمند دانشگاه و تمام عزیزانی که نقش آفرین شغل شریف معلّمی هستند تبریک و تهنیت عرض نموده، از خداوند متعال مسئلت می نمایم که تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت را برای تربیت فرزندانی فرهیخته، شجاع، خلّاق، باورمند و مفتخر به هویت ایرانی-اسلامی، موفّق و پیروز بگرداند. 
رحیمی – استاندار فارس

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top