دانلود اپلیکیشن اندروید

تاکید وزیر بهداشت بر اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب/ پیشتازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کشور

دکتر «سعید نمکی» در آئین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به خدمات ارزشمندی که در سال های گذشته در حوزه سلامت کشور رقم خورده است، گفت: امسال نیز ضمن استمرار طرح تحول نظام سلامت، پرونده الکترونیک سلامت و اجرای راهنماهای بالینی پس از تدوین، آغاز شده است.

  • وزیر بهداشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آئین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر تشکیل کارگروه برای اجرایی شدن بیاینه گام دوم انقلاب تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «سعید نمکی» در آئین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به خدمات ارزشمندی که در سال های گذشته در حوزه سلامت کشور رقم خورده است، گفت: امسال نیز ضمن استمرار طرح تحول نظام سلامت، پرونده الکترونیک سلامت و اجرای راهنماهای بالینی پس از تدوین، آغاز شده است.

او دانشگاه علوم پزشکی شیراز را یکی از دانشگاه های پیشتاز در کشور خواند و افزود: اجرای برنامه پزشک خانواده شهری از این استان آغاز شد و با بررسی راهکارهای بهبود در اجرا، به دنبال توسعه آن در کشور هستیم.

دکتر نمکی نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک را از دیگر اقدامات در حال پیگیری در مجموعه وزارت بهداشت دانست و ادامه داد: همچنین بسیج ملی کنترل فشارخون که سال جاری در کشور اجرا شد، با شناسایی دو میلیون و ۷۰۰ هزار مبتلا به فشارخون بالا همراه بود.

او اجرای طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» را از دیگر برنامه های در دست اجرای مجموعه وزارت بهداشت عنوان کرد که به صورت پایلوت در سه استان آغاز شده و اجرای آن پنجاه درصد استان ها نیز در این طرح ملی پیش بینی شده است.

 

وزیر بهداشت با اعلام دریافت گواهی ریشه کنی سرخک در کشور از سوی سازمان بهداشت جهانی، افزود: وقوع سیل، از حوادث تلخ امسال بود که با خدمات به موقع پزشکان، پرستاران، نیروهای اورژانس و کارکنان حوزه سلامت، با هیچ موردی از اپیدمی بیماری ها در این حادثه مواجه نشدیم.

او با اشاره به اعمال تحریم های اقتصادی بر علیه کشور از سوی استکبار جهانی، گفت: در همین راستا، پویش ۵۰-۲۰، راه اندازی شده که در مدت بیست هفته، پنجاه پروژه سلامت با اولویت مناطق کمتربرخوردار به بهره برداری می رسد و با وجود همه محدودیت ها، تا هفته سلامت سال ۹۹ در اردیبهشت، هزار پروژه بهداشتی درمانی در کشور به بهره برداری می رسد. در این سفر نیز چند پروژه سلامت در استان فارس به بهره برداری می رسد.

دکتر نمکی اضافه کرد: برنامه امروز، یک آئین تودیع و معارفه نبود، بلکه سپردن بار سنگین مسوولیت به یکی دیگر از همکاران است.

او دکتر بهادر را از شریف ترین، پاکترین، نجیب ترین و داناترین اعضای جامعه پزشکی خواند که یک سرمایه ملی است و افزود: در سیل اخیر شاهد بودم که به صورت شبانه روزی برای خدمت به سیل زدگان تلاش می کرد و باید از تجربه و ذخیره علمی او استفاده شود.

وزیر بهداشت در ادامه ضمن قدردانی از دکتر لطفی برای پذیرش این مسوولیت دشوار، از او خواست تا با کمک مسوولان کشوری و استانی، به دور از سیاست زدگی، با صبوری و درک دانشجویان و دانشگاهیان، این مسیر را ادامه دهد.

دکتر نمکی تاکید کرد: صندلی دانشگاه جای افراد فرهیخته و نخبه است.

اهمیت مسایل رفاهی کارکنان و دانشجویان، اولویت پیشگیری بر درمان و تشکیل کارگروهی برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان یکی از خردمندانه ترین مجموعه های غنی که اجرایی شدن آن راهکاری برای عبور از چالش های به وجود آمده است، دیگر تاکیدات وزیر بهداشت در این آئین بود.

۲ رویکرد مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از زبان سرپرست دانشگاه

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این آئین با تقدیر از دکتر بهادر که با سعه صدر، مسوولیت خطیر دانشگاه را به خوبی انجام داد، او را همچون پدری دلسوز دانست که مسایل دانشگاه و مجموعه سلامت فارس را پیگیری کرد، از دکتر بهادر خواست تا با ارائه تجربیات خود، مجموعه دانشگاه را در پیشبرد امور یاری کند.

 

دکتر «مهرزاد لطفی» همچنین از اعتماد وزیر و معاونان او قدردانی کرد و گفت: امیدوارم بتوانم پاسخگوی مجموعه سلامت فارس باشم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه به دو رویکرد مهم مجموعه دانشگاه اشاره کرد و افزود: در رویکردهای ارتباطی با خارج از مجموعه، تلاش می شود با حفظ استقلال، تعامل مثبتی با استاندار فارس، فرمانداران، بخشداران و دهیاران برقرار شود.

او رویکرد دوم را مربوط به مجموعه داخلی دانشگاه برشمرد که بر محور مشورت با هیات امنا، اساتید، کارکنان و دانشجویان در پیشبرد برنامه ها خواهد بود و افزود: توسعه اقدامات، نیازمند تجربه، مشورت و استفاده از نقطه نظرات آنان در مجموعه سلامت فارس است.

دکتر لطفی اضافه کرد: درب اتاق رئیس دانشگاه به روی مشاوران باز است و از پیشنهادات آنان در مسیر پیشرفت دانشگاه و حرکت به سوی دانشگاه های نسل سوم و چهارم استقبال می شود.

سرپرست دانشگاه با اشاره به خدمات رسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به هفت استان مجاور، موفقیت در این امر را نیازمند همکاری و تلاش عنوان کرد.

او همچنین از حمایت های امام جمعه شیراز از مجموعه سلامت، استاندار فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر، روسای ادارات و نهادها، دادگستری، سازمان بازرسی، رئیس دانشگاه شیراز و دیگر همراهان حوزه سلامت استان در پیشبرد برنامه ها قدردانی کرد.

مدیریت صحیح هزینه ها با هدف توسعه خدمات

دکتر «علی بهادر» رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این آئین با بیان اینکه در طول مدت تصدی مسوولیت او، به دلیل تحریم ها و شرایط اقتصادی، دانشگاه با کمبود بودجه مواجه بود، تلاش های صورت گرفته در مدیریت صحیح هزینه ها را بیان کرد.

او کاهش مصرف منطقی دارو، اصلاح آئین نامه انتقال و مهمانی دانشجویان، توسعه تعامل علمی بین المللی، طراحی پردیس دانشگاه با توجه به پراکندگی دانشکده ها را از جمله تلاش های صورت گرفته در طی این مدت برشمرد.

دکتر بهادر همچنین با اشاره به اهمیت بالای پیشگیری از ابتلا به فشارخون بالا به عنوان یکی از معضلات سلامت کشور، از کسب رتبه نخست این دانشگاه در اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون خبر داد.

تلاش دانشگاه برای شتاب در حرکت به سوی کارآفرینی و تبدیل به دانشگاه های نسل سوم و چهارم، دیگر محور صحبت های دکتر بهادر در این آئین بود.

آئین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور دکتر «سعید نمکی» وزیر بهداشت، دکتر «رحیمی» استاندار فارس، آیت الله «دژکام» امام جمعه شیراز، دکتر «علیرضا رئیسی» معاون بهداشت وزارت بهداشت، دکتر «قاسم جان بابائی» معاون درمان وزارت بهداشت، دکتر «مریم حضرتی» معاون پرستاری وزارت بهداشت، دکتر «محمدحسین حیدری» مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت، دکتر «کیانوش جهان پور» رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، مسوولان استانی و روسای ادارات برگزار شد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top