دانلود اپلیکیشن اندروید

استاندر فارس: با اطلاع رسانی صحیح درباره ویروس کرونا اجازه ندهیم امنیت روانی جامعه به خطر بیفتد.


دکتر عنایت الله رحیمی بیان کرد همه دستگاه های اجرایی در زمینه پیشگیری از ابتلا شهروندان به ویروس جدید کرونا با علوم پزشکی همکاری کنند.
 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی  استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت خانواده و بانوان استان با اشاره به دستور کار مطرح شده در جلسه  بر لزوم تامین بیمه سلامت سالمندان استان تاکید کرد و از دستگاه های متولی و دفتر اجتماعی استانداری خواست این موضوع را تا رسیدن به هدف مطلوب پیگیری کنند.
 
توجه به مراکز رفاهی بین راهی از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد تاکید استاندار فارس قرار گرفت.
 دکتر رحیمی از حمل و نقل  و راهداری و فرمانداران خواست این موضوع را به عنوان یک تکلیف در دستور کار قرار دهند.
 
وی به 228 مورد بازرسی و بازدید از این مراکز نیز اشاره کرد و نتیجه این بررسی ها را مثبت دانست و گفت: پرونده هایی در خصوص پاره ای قصور ها در رعایت موارد قانونی در مراجع قضایی در حال بررسی است.
 
دکتر رحیمی تجهیز مراکز درمانی در زمینه مقابله با آنولانزا را از مصوبات جلسات گذشته کارگروه برشمرد و با بیان اینکه اقدامات مورد نیاز در استان انجام شده از کنترل این بیماری ابراز خرسندی کرد.
 
رئیس کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده استان فارس همچنین اقدامات انجام شده در حوزه بانوان را مثبت دانست و با تاکید بر اینکه برای رسیدن به حد مطلوب به تلاش بیشتری نیاز داریم، عنوان کرد: اقداماتی در زمینه سلامت، نشاط، امید آفرینی ، چکاپ ها و غربال گری های پزشکی برای جامعه بانوان شاغل انجام شده که انتظار داریم با همکاری همه  مسئولان در سطوح مختلف دستگاه ها گسترش یابد.
 
 
استاندار فارس بیان کرد: در زمینه اصلاح رفتارهای اداری به ویژه از نظر فیزیکی و روانی الگوهایی که برای بانوان در نظر گرفته شده باید با تاکید بیشتر  پیگیری شود که قطعا همگرایی همنشینی و همفکری که بین این همکاران وجود دارد موثر خواهد بود.
 
وی با بیان اینکه همه مسئولان دستگاه ها  از جمله مجموعه میراث فرهنگی و ورزش و جوانان و ارشاد اسلامی در این زمینه همکاری لازم را خواهند کرد، افزود: تامین بلیط های نیم بها برنامه های هنری و فرهنگی برای بانوان شاغل از مصادیق اقداماتی است که می توان برای این جامعه اثر گذر انجام داد.
 
 موضوع انتشار ویروس کرونا در کشور چین و لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه در کشور از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 
 
نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اهمیت ملی و بین المللی این موضوع عنوان کرد: اطلاع رسانی مناسب در قالب همکاری صدا و سیما و رسانه های مکتوب و مجازی و آموزش و پرورش مهمترین گام در پیشگیری از ابتلا به این ویروس است.
 
دکتر رحیمی یاد آور شد: بی تردید اطلاع رسانی صحیح سبب خواهد شد امنیت روانی جامعه به نادرست تهدید نشود.
 
وی به اقدامات خوبی که در  فرودگاه بین المللی شیراز، لارستان و لامرد انجام شده اشاره کرد و افزود: این اقدامات باید با جدیت بیشتر در همه مبادی ورودی و یا مکان های که امکان حضور و رفت و آمد اتباع کشور چین وجود دارد انجام شود.
 
دکتر رحیمی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی انتظاراتی را در زمینه پیشگیری از شیوع این ویروس در جامعه در حوزه اعتبارات و همکاری سایر دستگاه ها مطرح کرده است، اظهار کرد: همه دستگاه ها مکلف هستند همکاری کاملی با دانشگاه علوم پزشکی داشته باشند و تلاش کنند هیچ یک از شهروندان ایران اسلامی به این ویروس مبتلا نشوند.
 
استاندار فارس حاشیه نشینی را امری فراگیر دانست  و با بیان اینکه این موضع تنها مختص فارس نیست یادآور شد: در همه مراکز شهری حاشیه نشینی وجود دارد و در کلانشهر ها نیز تشدیدی شده است.
 
وی با تاکید بر اینکه مقابله با این آسیب اجتماعی و تبعات آن نیاز به همکاری همه جانبه نهادها و دستگاه ها دارد گفت: شاید قصوری  در این زمینه چه در قالب اعتبارات و چه  در قالب اقدامات وجود داشته باشد اما این کاستی ها  حتماً با هم افزایی همه دستگاه‌ها و مدیریتی که در مجموعه امور اجتماعی استانداری به علت ماهیت فرابخشی آن  خواهند داشت از ظرفیت‌های موجود در تمام نهادها و دستگاه‌های اجرایی برای کاهش مشکلات حاشیه نشین ها استفاده شود.
 
 
وی با اشاره به اینکه بیش از 4 هزار و 500 هکتار بافت فرسوده رسمی در استان وجود دارد عنوان کرد: در کلانشهر شیراز 1800 هکتار بافت فرسوده  در حاشیه و مرکز شهر موجود است ، ایجاد ارزش اقتصادی در این مناطق را یکی از مهمترین راهکارهای مقابله با اثرات حاشیه نشینی دانست.
 
 
 
استاندار فارس محله محوری و مردم محوری را اثرگذار ترین روش در مقابله با آسیب های اجتماعی برشمرد و افزود:  در این مسیر قطعا نیازمند طرح‌های علمی و عملیاتی هستیم.
 
وی یادآور شد:  در بسیاری از موارد ایده  و اندیشه و تفکر و تحقیق وجود دارد اما اقدام و پیگیری عمل شاید به اندازه ایده‌ها رخ نداده باشد هرچند که این موضوعی چند وجهی است و یک دستگاه به تنهایی نمی تواند به ریشه کن کردن آن بپردازد و موفق باشند.
ایجاد اشتغال و مهارت آموزی در میان ساکنان بافت های فرسوده و نقاط حاشیه نشین و همچنین استفاده از ظرفیت طرح هایی همچون بازآفرینی فضای شهری از دیگر راهکارهایی بود که استاندار فارس برای مقابله با آسیب های اجتماعی ناشی از حاشیه نشینی به آنها اشاره کرد.
 
وی گفت: برابر با قانون همه دستگاه های اجرایی موظف هستند 30 درصد اعتبارات عمرانی سالانه خود را در بافت های فرسوده هزینه کنند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top