دانلود اپلیکیشن اندروید

دستاوردهای ۴۱ساله دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به توانمندی های مجموعه سلامت فارس، به مناسبت چهل و یکمین بهار انقلاب اسلامی، بخشی از این توانمندی ها را در حوزه های درمان و تحقیقات و فناوری، معرفی کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با بیان اینکه فعالیت های این دانشگاه در هشت حوزه محوری انجام می شود، گفت: این حوزه ها شامل درمان، بهداشت، آموزش، فرهنگی و دانشجویی، تحقیقات و فناوری، غذا و دارو، توسعه مدیریت و منابع و همچنین بین الملل است که در کنار یکدیگر، مجموعه سلامت فارس را مدیریت می کنند.

او موفقیت های فارس در عرصه های درمانی را از افتخارات مجموعه سلامت فارس خواند و اظهار کرد: به واسطه خدمات پزشکی مهمی چون بیش از ۲۲ هزار جراحی پیوند اعضا، نام فارس اکنون نه تنها در ایران، بلکه در دنیا شناخته شده و توانمندی های پزشکان این دانشگاه زبانزد است.

این مقام مسوول در حوزه سلامت فارس، این آمار را شامل پنج هزار و ۲۰۵ مورد پیوند کبد، هشت هزار و ۶۳۳ مورد پیوند قرنیه، چهار هزار و ۸۸۷ مورد پیوند کلیه، هزار و ۴۶۰ مورد کاشت حلزون، ۱۶۶۱ مورد مغز استخوان، ۵۰ مورد قلب، ۳۹مورد روده، ۱۷۰مورد کلیه و پانکراس، ۲۳۶ مورد پوست، ۱۳۴ مورد پانکراس و هشت مورد معده عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، توانمندی پزشکان این دانشگاه برای انجام جراحی های پیچیده چشم، مغز و اعصاب، ارتوپدی، کاشت حلزون شنوایی و دیگر عرصه ها را در کنار تجهیزات روزآمد پزشکی، از دیگر مصادیق افتخارات این مجموعه خواند که موجب استقبال بیمارانی از تمام مناطق کشور برای دریافت خدمات پزشکی در فارس شده است.

دکتر لطفی افزایش بیمارستان های تحت پوشش از ۲۵ مورد به ۶۷ بیمارستان، افزایش تعداد تخت های بیمارستانی از دو هزار و ۵۸۷ به هشت هزار و ۱۳۲ تخت، افزایش تعداد تخت های ویژه از ۶ مورد به هزار و ۹۰ تخت، افزایش تعداد پایگاه های اورژانس شهری از چهار پایگاه به ۵۳ پایگاه، راه اندازی ۹۵ پایگاه اورژانس جاده ای، افزایش تعداد آمبولانس ها از ۱۳ به ۲۵۶ مورد، ایجاد و توسعه سه پایگاه اورژانس هوایی در مجموعه دانشگاه، همچنین توسعه بخش ها و تجهیزات پزشکی نوین را از دیگر دستاوردهای مجموعه سلامت فارس در سال های پس از انقلاب اسلامی عنوان کرد.

توسعه سلامت فارس در عرصه تحقیقات و فناوری

دکتر لطفی به توسعه پژوهش های سلامت محور، به عنوان دیگر اولویت مهم مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز یاد کرد و افزود: ثمره این تلاش ها، علاوه بر تولید بیش از ۱۵هزار مقاله علمی در پایگاه های مهم پژوهشی دنیا، راه اندازی ۶ مرکز رشد تخصصی، تاسیس ۲۷ شرکت دانش بنیان، راه اندازی ۶ کوهورت فعال، توجه به کاربردی بودن و تقویت عرصه های فناوری و پیوند با صنعت، در پژوهش های دانشگاه بوده که هم اکنون نیز با محوریت حرکت به سوی دانشگاه های نسل سوم و چهارم، در حال انجام است.

 

 

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top