دانلود اپلیکیشن اندروید

استاندار فارس اعلام کرد، آمادگی استان فارس برای مقابله با ویروس کرونا

عنایت اله رحیمی استاندار فارس در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی ، سلامت ، زنان و خانواده تاکید کرد:  ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا در فارس فعال شده است و بایستی نظارت بر شیوه توزیع و قیمت محصولات بهداشتی و ضد عفونی کننده تشدید شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه کارگروه اجتماعی ، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده استان فارس با اشاره به شیوه ویروس کرونا از تشکیل ستاد پیشگیری  و مبارزه با بیماری کرونا در استان خبر داد و افزود: این ستاد از این پس به صورت متمرکز  با عضویت راه و شهرسازی ، آموزش وپرورش ، تحقیقات و فناوری ، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، سازمان صدا و سیما ، حج و زیارت و استانداری در قالب مدیر کل سیاسی ، اجتماعی و فرمانده نیروی انتظامی و چند دستگاه دیگر  در استان تشکیل می شود تا تصمیم ها بصورت متمرکز و در یک چار چوب اصلی گرفته شود.
استاندار فارس با بیان اینکه  از مرحله عادی مواجه با کرونا ویروس عبور کرده ایم  و به مرحله درگیری با این بیماری وارد شده ایم عنوان کرد: در این زمینه همکاران در علوم پزشکی شیراز با توجه به سه سناریوریی که طراحی شده است اقدامات لازم را  انجام می دهند .
دکتر رحیمی بر لزوم توجه به ضد عفونی مکان های عمومی و ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری با همکاری شهرداری و علوم پزشکی تاکید کرد و خواهان تدام اقداماتی شد که در روزهای گذشته در این زمینه انجام شده است.

اطلاع رسانی دقیق درباره راه های مقابله با انتشار ویروس کرونا از طریق بیلبوردهای شهری ، صدا و سیما و سایر رسانه ها از دیگر موضوعاتی بود که استاندار فارس دراین جلسه به آنها تاکید کرد.

نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین از دستگاه های اجرایی، فرهنگی و مذهبی خواست لغو تجمع های غیر ضروری  را در دستور کار قرار دهند.

 

استاندار فارس با بیان اینکه هر گونه اطلاع رسانی و اقدامات پیشگیرانه و درمانی باید از سوی دانشگاه علوم پزشکی تایید شود بر لزوم نظارت دقیق بر بیمارستان ها و داروخانه ها نیز تاکید کرد و افزود: در حال حاضر کادر درمانی بیشترین برخورد با بیماران را دارند از این رو تامین سلامت انها باید با جدیت در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: نظارت بر داروخانه ها به منظور توزیع مناسب اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده با قیمت مصوب امری مهم و ضروری است و نباید شاهد شاهد گران شدن و تخلفات بهداشتی باشیم.

 

استاندار فارس با بیان اینکه تعطیلی مدارس و دانشگاه های استان تا پایان هفته ادامه دارد ادامه این تعطیلی منوط به تصمیم گیری ستاد ملی مبارزه با کرونا است که با هماهنگی وزارت علوم و دانشگاه علوم پزشکی انجام خواهد شد.
رحیمی تاکید کرد: هر دستگاهی متولی نظارت و نظافت بر مجموعه خود است می بایست اقلام ضد عفونی کننده در مکان هایی  که محل تردد است اضافه شود و به جد در دستور کار باشد .

دکتر رحیمی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه ای که از ابتدای شیوع این ویروس انجام شده است، بیان کرد: تشکیل جلسات متعدد، نظارت بر پروازها، اختصاص فضا برای مراقبت های لازم از مسافران ، اجرای برنامه های اموزشی برای پرسنل فرودگاه از جمله این اقدامات است.
وی یادآور شد: در شهرستان ها نیز ستاد پیشگیری مشابه سطح استانی تشکیل می شود و نباید هیچ کوتاهی در تجهیز دستگاه های اجرای رخ دهد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top