دانلود اپلیکیشن اندروید

افزایش تولید و توزیع ماسک در استان فارس


مشاور و جانشین معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افزایش روند تولید و توزیع روزانه ماسک در مراکز تولیدی استان با پیگیری جدی رئیس دانشگاه و نظارت شبانه روزی بازرسان دانشگاه خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مشاور و جانشین معاون غذا و داروی دانشگاه با اشاره به اقدامات این معاونت در راستای پیشگیری و مقابله با کروناویروس و با توجه به مصوبات کمیته بحران دانشگاه، گفت: با توجه به نیاز مردم و افزایش مصرف ماسک در استان، از ۱۰ روز گذشته تا کنون نزدیک به ۱۰۰ هزار ماسک در فارس تولید و توزیع شده است.
 
دکتر «مهدی خسروی» افزود: محموله های ماسک از سوی وزارت بهداشت نیز به استان ارسال و به همت مدیریت خدمات پشتیبانی و هماهنگی معاونت درمان، در بیمارستان ها و مراکز درمانی توزیع می شود.
او با اشاره به توزیع دو تا سه عدد ماسک در داروخانه ها به هر متقاضی عنوان کرد: ماسک های تولیدی با قیمت مصوب از سوی کمیته بحران دانشگاه و ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا در استان، برای جلوگیری از سودجویان توزیع می شود.
دکتر خسروی با این تاکید که همزمان پنج تیم بازرسی و نظارت از سوی دانشگاه حتی در روزهای تعطیل بر روند تولید ماسک نظارت می کنند، درباره توزیع ماسک در استان گفت: توزیع ماسک برای شهرستان ها به دلیل بُعد مسافت با کمی تاخیر در داروخانه های شبانه روزی انجام می شود.
بازرس ویژه رئیس دانشگاه در موضوع دارو از یاری تشکل های دانشجویی نظیر انجمن اسلامی، بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان و همچنین کارکنان داوطلب دانشگاه در مراکز تولیدی ماسک استان با تمام توان و با استفاده از تمامی ظرفیت ها به صورت شبانه روزی خبر داد و اعلام کرد: در حال حاضر، روزانه در مراکز تولید کننده نزدیک به چهل هزار ماسک تولید می شود.
او با اشاره به اینکه ماسک های تولید شده از راه شرکت های پخش دارو و با نظارت بازرسان بر توزیع در داروخانه های شبانه روزی و داروخانه های درمانگاهی استان توزیع می شود، ادامه داد: در تلاش هستیم که در هفته آینده نیز برای افزایش تولید ماسک در استان، کارگاه های تولیدکننده دیگری در استان راه اندازی شود.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top