دانلود اپلیکیشن اندروید

ترخیص ۲ بیمار مبتلا به کروناویروس در فارس/ اجرای تمهیدات پیشگیرانه در استان

 

 

معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه حال همه افراد کرونایی در استان فارس خوب است و دو نفر از آنها ترخیص شده‌اند، گفت: موردی از مرگ و میر نداشته‌ایم و امید است این روند تداوم یابد.

 

عبدالرسول همتی شنبه ١٠ اسفند در کارگروه سلامت استانداری فارس بیان کرد: طبق دستور وزارت بهداشت مقرر شده که ساعت ١٢ ظهر هر روز آمار افراد مبتلا به کرونا در سطح استان‌ها از طریق وزارت بهداشت اعلام شود.

او با اشاره به چند اقدام مهم انجام شده در سطح استان در راستای پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در فارس، افزود: آموزش یکی از مباحث ویژه است که در این باره همکاری خوبی با آموزش و پرورش، صدا و سیما و اعضای تیم سلامت انجام شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: بیمارستان علی اصغر شیراز  با ١٥٠ تخت برای پوشش بیماران کرونایی پیش‌بینی و تنها از نیمی از ظرفیت این بیمارستان استفاده شده است.

همتی با اشاره به اینکه طبق اعلام وزارت بهداشت هفته جاری با پیک صعودی مواجه خواهیم داشت، عنوان کرد: در سطح فارس ٣٨ مرکز به عنوان مرکز سرپایی و ٩ مرکز در سطح شیراز راه‌اندازی شده است.٨٧٠ بیمار توسط این ٩ مرکز طی روز گذشته ویزیت شدند و بار بیمارستان علی اصغر به شدت پایین آمده است.

او با بیان اینکه با تولیت اماکن مذهبی جلسه ای برگزار و تمهیدات خوبی فراهم شده و تا اطلاع ثانوی حرم مطهر احمد بن موسی(ع) تعطیل است، گفت: تنها یکی از درب‌های حرم باز است.حرم سید علاءالدین حسین(ع) و دیگر بقاع متبرکه نیز همین روال را دنبال خواهند کرد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: همکاری خوبی با شهرداری در ضدعفونی ناوگان اتوبوسرانی، پایانه‌ها و مترو انجام شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: استقرار یک تیم سلامت برای جلوگیری از ازدحام و معاینه افراد در شماره گذاری نیز از امروز اجرایی شده است.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top