دانلود اپلیکیشن اندروید

اعلام آمادگی پزشکی قانونی و دادستانی فارس برای مشارکت در مقابله با گسترش ویروس کرونا


در ادامه نشست های روزانه کمیته سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای مقابله با ویروس کرونا، در نشست امروز ضمن پیگیری مصوبه های پیشین، با حضور رئیس و مسوولان ارشد دانشگاه، مدیرکل پزشکی قانونی فارس، معاون دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شیراز و مدیر آرامستان دارالرحمه شیراز، ابعاد دیگری از این موضوع مورد ارزیابی قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس دانشگاه در این نشست با تاکید بر اهمیت حفظ سلامت پزشکان سازمان پزشکی قانونی و کارکنان آرامستان فارس در این رابطه، از اعضای ستاد مقابله با بیماری کرونا ویروس جدید خواست تا ضمن رعایت دستورالعمل ها، نسبت به اجرای صحیح مصوبات این نشست، پیگیری لازم صورت گیرد.

 
دکتر «مهرزاد لطفی» اظهار کرد: با توجه به اعلام آمادگی مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز نسبت به آمادگی این مجموعه برای هرگونه خدمت در راستای مقابله با بیماری کرونا، کارگروه سلامت روان باید از همفکری مشاوران و کارشناسان این مجموعه استفاده کند.

 
دکتر «علیرضا درودچی» مدیرکل پزشکی قانونی فارس نیز در این نشست با اعلام آمادگی برای مشارکت در راستای مقابله با گسترش ویروس کرونا در استان، درباره ساز و کارهای مربوط به اجساد فوتی های احتمالی بیماران مشکوک به کرونا توضیحاتی ارایه داد و خواستار ارائه مصوبه های دانشگاه در این زمینه شد.

دکتر «جمشید فرهادی» معاون دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شیراز نیز دیگر عضو این نشست بود که با اعلام آمادگی برای مشارکت در راستای مقابله با بحران ویروس کرونا در استان، با اشاره به اهمیت پیشگیری و مقابله با این ویروس، خواستار تدوین مصوبه های ویژه محیط های پُرتردد و شلوغ به ویژه ادارات و نهادهایی نظیر مراجع قضایی از سوی مجموعه سلامت فارس شد.

«علی انصاری» مدیر آرامستان دارالرحمه شیراز نیز در این نشست در مورد اقدامات پیشگیرانه و پیش بینی شده این مجموعه در راستای مقابله با بیماری کرونا گزارشی ارایه داد.
معاون درمان دانشگاه نیز با بیان اینکه بازدید مدیران ارشد معاونت درمان از بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) و بررسی خدمت رسانی به مردم به صورت روزانه انجام می شود.

دکتر «علی اکبری» با اشاره به خدمات مجموعه سلامت به بیماران و مراجعان به مراکز در این ایام، از قدردانی ارگان هایی نظیر دانشگاه شیراز، سپاه فجر استان، بسیج جامعه پزشکی فارس از کادر درمانی بیمارستان ها به ویژه بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) خبر داد.

دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه نیز در این نشست با اعلام اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با بیماری کرونا که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) انجام شده است، گفت: تمامی موارد از پیش تعیین شده از سوی کارشناسان و مدیران ارشد دانشگاه در حال پیگیری است.

دکتر «محسن مقدمی» معاون آموزشی دانشگاه و رییس کارگروه علمی مبارزه با کروناویروس نیز در این نشست گزارشی از ارائه آموزش های موردنیاز پزشکان و دستیاران بیمارستان ها، از سوی دکتر «محمدرضا ادراکی» رییس دانشکده پزشکی بیان کرد.

دکتر «قاسم ایزدی» مدیر نظارت، اعتباربخشی و صدور پروانه های معاونت درمان دانشگاه نیز اعلام کرد: در ۴۸ ساعت گذشته نزدیک به ۱۰ هزار تماس در رابطه بیماری کرونا از سوی کارشناسان مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه «MCMC»، پاسخ داده شد.

 
در این نشست مقرر شد، فرآیندهای راند بخش های مختلف بیمارستان از سوی معاونت آموزشی در این ایام در جهت کاهش مواجهه احتمالی دستیاران و دانشجویان طراحی و در نشست آتی ارایه شود.

دکتر «سیدروح الله حسینی» مدیر روابط عمومی دانشگاه در این نشست از به روز رسانی آمارها و مطالب مربوط به این بیماری به صورت روزانه و پیگیری ایجاد بخشی مربوط به مشاوره های آنلاین برای پاسخگویی به پرسش های مردمی در وبگاه اینترنتی https://corona.sums.ac.ir/ خبر داد.

این نشست صبح امروز، دهم اسفند در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور معاونان، مدیران و مسوولان ارشد دانشگاه برگزار شد و مدیرکل پزشکی قانونی فارس، معاون دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شیراز و مدیر آرامستان دارالرحمه شیراز برای مشارکت در راستای مقابله با گسترش ویروس کرونا در استان اعلام آمادگی کردند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top