دانلود اپلیکیشن اندروید

بازدید استاندار فارس از واحدهای تولید کننده ماسک بهداشتی، پد الکلی


بازدید دکتر عنایت اله رحیمی استاندار فارس به اتفاق مهندس ظفر افشون معاون هماهنگی وامور اقتصادی، مهندس حمید رضا ایزدی رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان و تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی ذی ربط از واحدهای تولید کننده ماسک بهداشتی، پد الکلی، دستکش یکبار مصرف بهداشتی و انواع مواد ضد عفونی کننده ، شوینده و اقلام بهداشتی

 

 

استاندار فارس در جریان بازدید از یک واحد تولیدی تولید ماسک، دستور پرداخت سرمایه‌ در گردش به این واحد تولیدی جهت افزایش میزان تولید تا سه برابر را صادر کرد.

دکترعنایت‌الله رحیمی، در حاشیه بازدید از واحد های تولیدی در جمع خبرنگاران در شیراز افزود: با پرداخت سرمایه در گردش به میزان ۵۰۰ میلیون تومان به واحد تولید ماسک ، میزان تولید آن از ۳۰ هزار عدد ماسک به ۹۰ هزار عدد در روز افزایش می‌یابد تا بخشی از نیاز جامعه تامین شود.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و افزایش تقاضا هم در کشور و هم در استان فارس برای محصولات بهداشتی و ضدعفونی مانند ماسک، دستکش، ژل و مواد ضدعفونی و شوینده نیز افزایش یافت که برای پاسخگویی به این نیاز بحث افزایش تولید در دستور کار قرار گرفت.

رحیمی اظهار داشت: این واحد تولیدی علاوه بر تولید ماسک روزانه ۲۵۰ هزار قطعه پد الکلی نیز تولید می‌کند که می‌تواند پاسخگوی نیاز استان و کشور باشد و از هرگونه اقدامی که به افزایش این تولید کمک کند نیز حمایت خواهیم کرد.

استاندار فارس، با اشاره به افزایش نظارت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بر توزیع و عرضه اقلام بهداشتی تصریح کرد: با توجه به افزایش تقاضا برای این محصولات به دنبال شیوع ویروس کرونا، بحث افزایش تولید اقلام و مواد بهداشتی با ایجاد تغییر در خطوط تولید در دستور کار قرار گرفت.

رحیمی، از شهروندان خواست که در شرایط فعلی به میزان نیاز شخصی نسبت به تهیه اقلامی مانند ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی و مواد شوینده اقدام کنند و به دنبال ذخیره‌سازی نباشند و اگر چنین شود و همه رعایت کنند قطعا تولیدات پاسخگوی نیاز جامعه خواهد بود.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از ۵۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top