دانلود اپلیکیشن اندروید

تقدیر استاندار فارس از تلاش مجموعه سلامت فارس در مبارزه با کروناویروس جدید


در نشست روزانه بررسی آخرین اقدامات مجموعه سلامت فارس برای مقابله با کروناویروس که صبح امروز با حضور استاندار فارس برگزار شد، تلاش مجموعه سلامت فارس در مبارزه با کروناویروس جدید مورد تقدیر قرار گرفت.

 

 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، استاندار فارس با تبریک به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی(ع) از دانشگاهیان و افرادی که درگیر بهداشت و درمان مردم هستند تقدیر کرد و آنان را مدافعان سلامت برشمرد و گفت: اساتید، پزشکان، پرستاران و دانشجویان خط مقدم ایمنی و سلامت مردم را به عهده دارند.

او هدف از حضور خود را در این نشست، تقدیر از تلاش مجموعه سلامت فارس عنوان کرد و افزود: به همت تلاشگران عرصه سلامت به ویژه اساتید، پزشکان، پرستاران و دانشجویان در مبارزه با این بیماری فراگیر، اقدامات بسیار چشمگیری در مراکز درمانی استان انجام شده است.

 
دکتر «عنایت اله رحیمی» با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه نیاز به تقویت و حمایت مادی، روحی و معنوی تمامی مسوولان ارشد استانی نیز دارد، اعلام کرد: همانند گذشته تمامی ظرفیت های استان برای حمایت مجموعه سلامت فارس بسیج شده است.

آمادگی بسیار خوب تیم های سلامت فارس در مبارزه با کروناویروس

او آمادگی مراکز درمانی و پزشکان و متخصصان استان برای کنترل و مبارزه با این بیماری را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: با وجود شرایط اقلیمی فارس، به دلیل اقدامات پیشگیرانه مسوولان استان نسبت به دیگر استان های کشور، شرایط بسیار بهتر بوده و از وضعیت مناسبی برخوردار هستیم.

 
دکتر رحیمی در ادامه تصمیم گیری در زمینه تعطیلی اماکن گردشگری، تاریخی و مراکز تجمع جمعیت، کنترل ورود و خروج به استان و اطلاع رسانی گسترده در استان در زمینه خودمراقبتی را از دیگر تلاش های صورت گرفته در پیشگیری از گسترش بیماری کووید ۱۹ در فارس عنوان کرد.

او اظهار کرد: همچنین پیگیری هایی برای تولید و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده موردنیاز مراکز درمانی و کادر درمانی بیمارستان، با استفاده از ظرفیت های موجود در بخش خصوصی و ایرانیان مقیم خارج کشور در شرکت های بازرگانی انجام شده تا بتوان در حوزه درمان نیز پاسخگو باشیم.

تاکید بر مشارکت همه مسوولان در تحقق اهداف سلامت عمومی

استاندار فارس افزود: در زمان بحران باید اقدامات و پیگیری ها از حالت معمول خارج شده و همه مسوولان استانی و کشوری برای تصمیم گیری های لازم و کمک به مجموعه بهداشت و درمان، با تغییر روند پیشین برای تحقق اهداف سلامت عمومی تلاش کنند که اقداماتی نیز در این زمینه به خوبی انجام شده است.

او با بیان اینکه مردم از روحیه بسیار خوبی برخوردارند و در همه زمینه ها به ویژه در زمان بحران، تلاش های خود را به خوبی انجام داده اند، عنوان کرد: مردم با خودمراقبتی، قرنطینه خانگی و پرهیز از عبور و مرور بی مورد در سطح شهر و استان، در جلوگیری از انتشار این بیماری و ریشه کنی آن بسیار تاثیرگذار هستند.

دکتر رحیمی با اشاره به اینکه اماکن عمومی و بخش های خصوصی استان نیز با ضدعفونی کردن مراکز و سازمان های پُرتردد نسبت به مبارزه با این بیماری اقدام کرده اند، اضافه کرد: همزمان با این بحران در کشور، با هجوم ملخ ها به استان هم مواجه بوده ایم که برای این موضوع نیز اقداماتی در حال اجام است.

 
او با تاکید بر اینکه هیچ محدویتی برای حمایت دستگاه های اجرایی از مجموعه سلامت فارس وجود ندارد، «عبدالرضا قاسمپور» معاون و جانشین خود را برای پیگیری امور در ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا معرفی کرد.

استاندار فارس با اشاره به تشکیل ستاد ملی مقابله با کرونا در استان از همان ابتدای اعلام این بحران در کشور، نقش مسوولان ارشد استان و شهرداری ها در بهداشت عمومی شهر و مردم را تاثیرگذار خواند و یادآور شد: استان فارس همانند گذشته برای انجام اقدامات پیشگیرانه در کشور پیشرو بوده است.

دکتر رحیمی با بیان اینکه تمامی مقامات ارشد استان با لغو مرخصی ها به حمایت و همکاری مجموعه سلامت پرداختند و برای تسهیل امور مرتبط با خدمات رسانی به مردم اعلام آمادگی کردند، این مشارکت را یک الگوی مناسب در این زمینه برشمرد.

او با تاکید بر همکاری و عزم جدی تمامی مسوولان در زمان بحران برای تسهیل امور و تغییر فرآیندهای کاری، بر نظارت مسوولان بر تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده به عنوان یکی از اولویت های کنونی تاکید کرد.

استاندار فارس برنامه ریزی، پیش بینی و آینده نگری را راهکاری موثر در مدیریت بهتر بحران ها دانست و افزود: اولویت ما رسیدگی به کادر درمان و موارد پرخطر مانند بیماران و جانبازان شیمیایی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست با تبریک به مناسبت میلاد با سعادت امیرالمومنین حضرت علی(ع)، گزارشی از اقدامات انجام شده از سوی مجموعه سلامت فارس و توزیع روزانه ماسک و مواد ضدعفونی کننده در مراکز درمانی استان ارایه داد.

 
دکتر «مهرزاد لطفی» با معرفی اعضای کارگروه دانشگاهی مقابله با گسترش پیشگیری از بیماری کووید_۱۹، توضیحاتی درباره مصوبه های نشست روزانه بررسی آخرین اقدامات مجموعه سلامت فارس برای مقابله با کروناویروس مطرح کرد.

او خواستار حمایت ویژه استاندار فارس و مسوولان دستگاه های اجرایی استان برای تامین اقلام موردنیاز، تامین ماسک و مواد ضدعفونی کننده در استان و تسهیل امور و فرآیندهای کاری در زمان بحران شد.

رییس دانشگاه، دکتر «اکبر اجرایی» بازرس ویژه خود را به عنوان نماینده دانشگاه برای شرکت در نشست های استانداری فارس معرفی کرد.

«عبدالرضا قاسمپور» معاون اساندار فارس و جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا نیز در این نشست، گزارشی از اقدامات پیشگیرانه برای کنترل و مبارزه با این بیماری در سطح استان ارایه داد و خواستار حضور نماینده ای از دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست ها، برای ارائه روزانه نیازهای مجموعه سلامت فارس شد.

 
این نشست صبح امروز، هفدهم اسفند، در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور معاونان استاندار، رییس، معاونان، مدیران و مسوولان ارشد دانشگاه برگزار شد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top