دانلود اپلیکیشن اندروید

راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص کروناویروس در شیراز

 رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر شهرستان شیراز اعلام کرد که آزمایشگاه تشخیص مولکولی کروناویروس جدید یا همان کوید-19، در این مرکز راه‌اندازی شده است.

 

دکتر احمد رضازاده شنبه 17 اسفند در جمع خبرنگاران گفت: آزمایشگاه تشخیص مولکولی کووید- ۱۹ مرکز بهداشت شهدای والفجر، تجهیز و راه‌اندازی شده و به شکل تمام وقت آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است.

رضازاده با بیان اینکه کرونا گروهی از ویروس‌هاست که در انسان و برخی حیوانات قادر به ایجاد بیماری است، گفت: برخی از کرونا ویروس ها باعث بروز بیماری خفیف مانند سرماخوردگی و برخی بیماری های حاد تنفسی می شود.

رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز گفت: کرونا ویروسی که تحت عنوان کوید-19 شناخته شده، می‌تواند باعث عفونت‌های حاد تنفسی تب دار شود؛ این ویروس در افرادی که سابقه بیماری زمینه‌ای داشته یا نقص سیستم ایمنی دارند، می‌تواند منجر به مرگ شود.

او ادامه داد: با توجه به شیوع بالای این بیماری در کشور و قدرت بالای انتقال این ویروس از فردی به فرد دیگر و همچنین افزایش روزافزون آمار تعداد مبتلایان، به همت دانشگاه علوم پزشکی، تلاش همه مسئولان و کارکنان مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز، واحد آزمایشگاه مولکولار تشخیص کرونا ویروس با حمایت های مالی خدمات پشتیبانی دانشگاه و معاونت بهداشتی و مرکز بهداشت شهدای والفجر تجهیز و آماده ارائه خدمت شد.

رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز گفت: این آزمایشگاه شامل فضایی کاملا ایزوله مجهز به سرویس بهداشتی، حمام و اتاق استراحت پرسنل با تمام امکانات برای کار تمام وقت است.

رضازاده گفت: دستگاه های مخصوص آزمایشگاه مولکولار همچون Real Time PCR، اتوکلاو، هود کلاس ۲ و کیت های تشخیصی و دیگر امکانات موردنیاز تهیه شده و این آزمایشگاه اکنون سه نفر نیروی انسانی متخصص به شکل ثابت ، سه نیروی آن‌کال و سه نیروی پذیرش، کار را در 2 نوبت ثابت و یک نوبت آنکال آغاز کرده است.

رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز گفت: دکتر «آفاق معطری» دکترای ویروس شناسی و عضو هیئت علمی دانشکده پزشکی به عنوان مسئول فنی آزمایشگاه هستند و کارکنان فنی بخش مولکولار دانشکده پزشکی و کارکنان فنی بخش مولکولار مرکز بهداشت شهدای انقلاب برای ارائه خدمات مطلوب در این محل، همکاری و همراهی خواهند داشت.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top