دانلود اپلیکیشن اندروید

انجام پایش، مراقبت و آموزش ۲۴ هزار نفر در ۲ روز گذشته از سوی پزشکان خانواده در فارس


در نشست بررسی آخرین اقدامات حوزه سلامت فارس برای مقابله با کروناویروس جدید، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از پایش، مراقبت و آموزش ۲۴ هزار نفر در دو روز گذشته از سوی پزشکان خانواده در فارس خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس دانشگاه با بیان اینکه اطلاعات بیماران تایید شده ابتلا به کروناویروس جدید نیز به صورت روزانه از سوی پزشکان خانواده فارس در سامانه الکترونیک سیب ثبت می شود، گفت: به همت پزشکان خانواده در فارس، رصد و پیگیری بیماریابی های مربوط به این بیماری به خوبی در فارس درحال انجام است.


دکتر «مهرزاد لطفی» با خلاصه ای از موارد مطرح شده در نشست ویدئوکنفرانس رییس سازمان غذا و دارو با روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور در روز گذشته، افزود: هر معاونت گزارشی از مواردی که نیازمند مطرح شدن در شورای تامین سلامت فارس در استانداری است، به رییس دانشگاه ارایه کنند.

او با اشاره به اینکه توزیع ماسک برای سازمان نظام پزشکی نیز بر اساس پروتکل مصوب شده از سوی اعضای کارگروه در دستور کار قرار گرفته است، اضافه کرد: گزارشی تصویری از توزیع ماسک در داروخانه های منتخب تهیه و در فضای مجازی و رسانه ها اطلاع رسانی شود.

دکتر لطفی در راستای اقدامات بسیج ملی مبارزه با کرونا پیشنهاد داد در شورای تامین سلامت فارس مطرح شود تا برپایی نقاهتگایی برای اقدامات پیشگیرانه در نظر گرفته شده، در صورت نیاز در اختیار دانشگاه قرار گیرد.

دکتر «حمیرا وفایی» رییس سازمان نظام پزشکی شیراز نیز در این نشست با تاکید بر توسعه اطلاع رسانی و مشارکت سازمان ها در پیشگیری از ترددها و رفت و آمدهای غیرضروری در سطح شهر، پیشنهاداتی درباره اقدامات پیشگیرانه ارایه داد.

دکتر «علی اکبری» معاون درمان دانشگاه در این نشست، از نظارت ها و بازدیدهای انجام شده در معاونت درمان دانشگاه از مراکز درمانی برای بررسی میزان آمادگی این مراکز درمانی در زمان بحران خبر داد و مطالبی در زمینه برنامه ریزی ها و پیش بینی های انجام شده در این راستا ارایه کرد.

دکتر «محمدرضا ادراکی» رییس دانشکده پزشکی نیز در این نشست گزارشی از روند توزیع ماسک در بخش های مختلف بیمارستان ها به حاضران ارایه داد.
دکتر «علیرضا میراحمدی زاده» از اعضای کارگروه علمی مبارزه با کروناویروس در دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست، پیشنهاداتی در مورد اقدامات پیشگیرانه مورد نیاز برای مطرح کردن در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا در استانداری ارایه داد.

در این نشست تاکید شد که گزارشی از اقدامات انجام شده و مصوبه های استانی، روزانه به وزارت بهداشت ارسال شود.

 
این نشست صبح امروز، نوزدهم اسفند در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور معاونان، مدیران و مسوولان ارشد دانشگاه برگزار شد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top