دانلود اپلیکیشن اندروید

معاون سیاسی، امنیتی استاندار فارس: موضوع کرونا ویروس بسیار جدی است مردم هشیار باشند

 

شفافیت در موضوع اطلاع رسانی پس از صحت سنجی خبر در موضوع کرونا ویروس ضرورت دارد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس شورای اطلاع رسانی استان فارس به ریاست معاون سیاسی و امنیتی استان برگزار شد.
 در این جلسه که با موضوع اطلاع رسانی و تبلیغات کرونا با حضور اعضای شورای اطلاع رسانی استان برگزار شد،  احمدی زاده معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس گفت: پدیده چندصدایی در رسانه موضوعی است که متاسفانه  موجب ایجاد التهاب و ناآرامی در فضای روحی و روانی جامعه شده است که در این رابطه باید با استناد به دو مرجع دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان نسبت به انعکاس اقدامات آمارها و آخرین وضعیت بیماری  در رسانه‌ها اقدام گردد.
 معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس گفت:  با شایعه سازان و کسانی که بخواهند با امنیت روانی و مردم در فضای مجازی و رسانه‌ای بازی کنند برخورد خواهد شد .
 وی افزود : رسانه‌های مکتوب ،صدا و سیما  و فضای مجازی تا کنون تلاش‌های خوب و موثری  داشته اند که انتظار است با هم افزایی و هماهنگی بیشتر تمام تلاش خود را برای فرهنگ سازی و پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا متمرکز نمایند.
وی گفت: همه دستگاه ها و مجموعه ها موظفند در راستای اطلاع رسانی صحیح و موثق برای ریشه کنی بیماری کرونا در سطح دستگاه های مطبوع و حتی المقدور اطلاع رسانی به عموم با رعایت استناد و بهره گیری از مطالب محتوایی دانشگاه علوم پزشکی اقدام نمایند.
 رئیس شورای اطلاع رسانی استان با تاکید بر ضرورت تشکیل کارگروه تخصصی اطلاع رسانی وتبلیغات کرونا با حضور تمامی اعضا به صورت روزانه  در خصوص فضای رسانه ای ،شایعات و اطلاع‌رسانی واقعی در این خصوص تصمیم گیری و اقدام نمایند.
 احمدزاده اطلاع رسانی مفید و تبلیغات موثر با موضوع اخبار و اقدامات مثبت و رویکرد افزایش امید و روحیه عمومی همچنین بهره‌گیری از مشارکت عمومی و بسیج همگانی در امدادرسانی و کمک های مالی، مادی و معنوی و هم افزایی رسانه ها در قالب تولید بسته های محتوایی آموزشی اطلاع رسانی و تبلیغاتی را از جمله فعالیت های مورد انتظار شورای اطلاع‌رسانی دانست.
 وی همچنین خواستار ایجاد انسجام و وحدت رویه در اطلاع رسانی و تبلیغات راجع به ابعاد مختلف بیماری کرونا و تقویت جریان اطلاع رسانی و آموزشی هدفمند موثر و سنجیده درباره بیماری کرونا تاکید کرد.
احمدزاده تاکید کرد : جریان اطلاع رسانی با شفافیت در فرآیند اطلاع رسانی پس از صحت سنجی خبر و منابع خبری در در مقابله و پیشگیری بیماری کرونا امری موثری خواهد بود.
ایشان اشاره داشتند ، استاندار محترم شخصا به صورت لحظه ای موارد مرتبط با بیماری کرونا راپیگیری ودستورات بسیار مهم وموثری در خصوص پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا صادر نموده اند که از طریق صدا و سیما ، جراید و فضای مجازی بصورت مستمر و از این پس با مدیریت کارگروهی اخصصی اطلاع رسانی به اطلاع مردم عزیز استان خواهد رسید

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top