دانلود اپلیکیشن اندروید

استاندار فارس : در ایام نورز استان فارس پذیرای هیچ میهمانی نخواهد بود.

 

استاندار فارس در دیدار با اعضای نظام پرستاری این استان بر اثرگذار بودن نقش پرستاران در کنترل بیماری کرونا و آگاهی‌رسانی به شهروندان به واسطه ارتباطی که با مردم دارند تاکید کرد.

 

 

استاندار فارس در دیدار با اعضای نظام پرستاری این استان بر اثرگذار بودن نقش پرستاران در کنترل بیماری کرونا و آگاهی‌رسانی به شهروندان به واسطه ارتباطی که با مردم دارند تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در دیدار با اعضای هیات مدیره نظام پرستاری استان، افزود: پزشکان و پرستاران و کادر درمانی در خط مقدم مبارزه با این ویروس قرار دارند که باید ابتدا از آنها محافظت شود چرا که آنها باید به بیماران خدمات ارائه داده و جان آنها را نجات دهند.

وی، با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه مقابله با کرونا در استان فارس تصریح کرد: اگر امروز استان فارس به نسبت استان‌های همطراز از وضعیت بهتری برخوردار است به دلیل اقدامات و فعالیت هایی است که انجام شده است.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در فارس اضافه کرد: این بدان معنا نیست که در آینده پیک نخواهیم داشت، این پیک را نیز می‌توانیم داشته باشیم و به وجود بیاید و افزایش تعداد مبتلایان را هم داشته باشیم اما نهایت تلاش ما این است که این ویروس کنترل شود و مردم در یک آرامش مطلوب به زندگی خود ادامه دهند.

دکتر رحیمی افزود: از سوم اسفند جاری نخستین جلسه ستاد مقابله با کرونا در استان تشکیل شد و به دنبال آن مدارس، نماز جمعه، مراکز سیاحتی، زیارتی و تفرجگاه‌ها تعطیل شدند که همه این اقدامات در کاهش گسترش ویروس در استان و شهر شیراز اثرگذار بود.

استاندار فارس گفت: از اقدامات خوب دیگر تجهیر بیمارستان علی اصغر با سه تخت فشار منفی و 130 تخت بستری و بیمارستان چمران به عنوان بیمارستان پشتیبان است و در ادامه بیمارستان بقیه‌الله نیز به امر پذیرش بیمارستان مبتلا به کرونا اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در طی جلسات متعدد و نظرات کارشناسی که از دانشگاه علوم پزشکی گرفتیم 9 مرکز نیز برای انجام معاینه و تست اولیه به مردم معرفی شد تا از مراجعه بیماران به یک مرکز و تجمع در یک نقطه جلوگیری شود.

استاندار فارس تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت پزشک خانواده و درگیر کردن آن ها نیز به شکلی که مشاوره های علمی لازم به شکل حضوری و غیر حضوری به مردم ارائه دهند.

دکتر رحیمی با تاکید بر این که کمبود اقلام بهداشتی مانند ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده در روزهای ابتدایی مشهود بود، اظهارداشت: برای رفع این کمبودها واحدهای تولیدی جدیدی راه اندازی شده است و مشکلات آنان از قبیل مواد اولیه و سرمایه در گردش را رفع کرده ایم.

نماینده عالی دولت در استان فارس افزود: در همین راستا 13 کارخانه با تغییر خط تولید به ظرفیت تولید اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده اضافه شده اند.

وی ادامه داد: در زمینه مراقبت از افراد چند گروه باید مورد توجه ویژه قرار داشته باشند که کادر درمانی و بیماران زمینه ای مانند جانبازان شیمیایی و ریوی در این زمینه اولویت دارند.

استاندار فارس با بیان این که پرستاران به عنوان کسانی که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند باید با اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم را نسبت به خطرات موجود در این زمینه هوشیار کنند، گفت: در فضای مجازی مطالب اشتباهی ترویج می شود که مخاطبان را به گمراهی می اندازد و پرستاران می توانند با شفاف سازی مانع از به خطر افتادن جو روانی جامعه شوند.
دکتر رحیمی با تاکید بر این که ورودی های استان فارس و ورودی همه شهرستان ها با جدیت و شدت کنترل می کنیم، گفت: در ایام نوروز در استان فارس پذیرای هیچ مهمانی نخواهیم بود و پس از پایان بحران کرونا با مهمان نوازی مردم استان از مهمانان استقبال خواهیم کرد.
هیات رئیسه نظام پرستاری استان فارس نیز با تقدیر از استاندارفارس به عنوان نفر اول هدایت کننده دستگاه های اجرایی و به ویژه درمانی و خدمات و اقدامات بسیار خوبی که در مبارزه با بیماری کرونا در استان فارس صورت گرفته آمادگی خود را جهت انجام کلیه امور در حوزه پرستاری از بیماران مبتلا به کرونا اعلام کردند.
قابل ذکر است نظام پرستاری استان فارس یکی از نظام های پرستاری پیشرو در کشور است که دارای 14 هزار عضو می باشد که هشت هزار نفر در مراکز درمانی دولتی و هفت هزار نفر در مراکز درمانی خصوصی به خدمات رسانی به مردم شریف استان مشغول می باشند

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top